RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Skonsultujesz się z lekarzem specjalistą przez telefon

Z wizyty na odległość mogą skorzystać pacjenci kontynuujący opiekę w poradni specjalistycznej.  (fot. pixnio/bicanski)
Z wizyty na odległość mogą skorzystać pacjenci kontynuujący opiekę w poradni specjalistycznej. (fot. pixnio/bicanski)

Narodowy Fundusz Zdrowia poinformował o rozszerzeniu teleporad medycznych o konsultacje z lekarzem specjalistą. Z wizyt na odległość mogą korzystać m.in. pacjenci poradni onkologicznej, kardiologicznej czy neurologicznej. Celem jest ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Zagrożenie koronawirusem. Część szpitali wprowadza zakaz odwiedzin

W związku z zagrożeniem spowodowanym koronawirusem część szpitali zdecydowało się na wprowadzenie zakazu odwiedzin. Zakazy wprowadziły niektóre...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

W zeszłym tygodniu Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił dla osób podejrzewających u siebie zakażenie koronawirusem teleporady z lekarzami rodzinnymi z możliwością zdalnego wystawienia L4. Kontakt do przychodni, która udzieli teleporady, można uzyskać dzwoniąc pod numer 800-190-590. Można też sprawdzić na stronie NFZ, które placówki POZ udzielają teleporad w danym regionie.

Od 11 marca NFZ rozszerzył teleporady o konsultacje z lekarzem specjalistą. Z wizyty na odległość mogą skorzystać pacjenci kontynuujący opiekę w konkretnej poradni specjalistycznej, zgodnie z ustalonym planem leczenia i stanem klinicznym.

– Dzięki zdalnemu kontaktowi pacjenta ze swoim lekarzem, znacznie ograniczamy możliwość rozprzestrzeniania się koronawirusa. Teleporada zwiększa bezpieczeństwo pacjentów i personelu medycznego i jednocześnie jest traktowana na równi z wizytą w gabinecie lekarskim – podkreśla prezes NFZ, Adam Niedzielski.

Do tej pory w Polsce potwierdzono 31 przypadków zakażenia koronawirusem. Władze apelują, by zwłaszcza osoby starsze ograniczyły przebywanie w miejscach publicznych, w tym chodzenie do placówek ochrony zdrowia.

źródło:

Zobacz więcej