RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„To czyste szaleństwo”. Kuźniar komentuje decyzje o zamknięciu szkół

Zdaniem Kuźniara, podejmowane przez rząd działania na rzecz zahamowania rozprzestrzeniania się koronawirusa stanowią „czyste szaleństwo” (fot. arch.PAP/Marcin Obara/tt/@JaroslawKuzniar)
Zdaniem Kuźniara, podejmowane przez rząd działania na rzecz zahamowania rozprzestrzeniania się koronawirusa stanowią „czyste szaleństwo” (fot. arch.PAP/Marcin Obara/tt/@JaroslawKuzniar)

„Zamykanie szkoły po szkole, wyganianie dzieciaków z przedszkoli, wygaszanie imprez, blokady kin, muzeów, teatrów to czyste szaleństwo” – napisał na Twitterze dziennikarz onet.pl Jarosław Kuźniar. Dziennikarz onet.pl uważa, że działania te świadczą o braku opanowania i dojrzałości. Koronawirus zabił na świecie już ponad 4,3 tys. osób, a zakażonych jest ponad 121,5 tys. Ludzi. W samych Włoszech liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do ponad 800.

„Ci ludzie…”. Celebryta obraża wyborców Dudy - Kuźniar z Onetu nie reaguje

– Problem jest taki, że ci ludzie, którzy popierają Andrzeja Dudę, są to ludzie, którzy mają bardzo duży problem z racjonalnym myśleniem. W każdej...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Jak stwierdził Kuźniar, od mediów i polityków oczekuje „opanowania, dojrzałości, braku manipulacji i sensacji”. Tymczasem – jego zdaniem – podejmowane przez rząd działania na rzecz zahamowania rozprzestrzeniania się koronawirusa stanowią „czyste szaleństwo”.

„Pisałem ten post przez 30 sekund z wirusami na klawiaturze, w biurze, gdzie ktoś kichnął. Wczoraj kawę parzył mi barista, który był na nartach we Włoszech. Cholera wszyscy żyjemy. Mało tego, wygląda na to, że koronawirus też będzie żył długo. I mutował, jak grypa robi od lat” – napisał w kolejnym tweecie dziennikarz.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła pandemię nowego koronawirusa z Chin, alarmując o rosnących zakażeniach na świecie i niezdecydowanych działaniach rządów.

Koronawirus, który od grudnia 2019 r. rozprzestrzenił się już na ponad 110 krajów, zabił na świecie ponad 4,3 tys. osób; zakażonych jest ponad 121,5 tys. ludzi. Największe ogniska epidemii znajdują się w Chinach, gdzie koronawirus pojawił się w pierwszej kolejności, a także we Włoszech, w Iranie i Korei Południowej. W Chinach kontynentalnych odnotowano ponad 80 tys. zakażonych i ponad 3,1 tys. zgonów, we Włoszech odpowiednio ponad 10,5 tys. i 827, w Iranie – 9 tys. i ponad 350, w Korei Płd. ponad 7,7 tys. i 61.

źródło:
Zobacz więcej