RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Studenci kierunków medycznych mogą pomóc w walce z epidemią koronawirusa

Studenci ostatnich lat studiów medycznych mogą zgłosić się do pomocy (fot. arch. PAP/Tytus Żmijewski)
Studenci ostatnich lat studiów medycznych mogą zgłosić się do pomocy (fot. arch. PAP/Tytus Żmijewski)

Studenci ostatnich lat studiów medycznych mogą zgłosić się do pomocy w walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce – powiedział wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Wojciech Maksymowicz. W jego opinii są do tego przygotowani.

„Funkcja przerasta pana marszałka”. Apel do Grodzkiego o rezygnację

Apelujemy do marszałka Grodzkiego o rezygnację ze swojej funkcji. Ta funkcja go przerasta. Jego wypowiedzi wpływają negatywnie na ocenę całego...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Rząd Mateusza Morawieckiego zdecydował o zamknięciu na 14 dni wszystkich placówek oświatowych, uczelni wyższych i placówek kulturalnych w związku z zagrożeniem epidemią koronawirusa.

Wojciech Maksymowicz powiedział, że studenci kierunków medycznych są przygotowani do wspierania działań zapobiegawczych.

– Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego zwraca się do rektorów i również samorządów studenckich uczelni medycznych, jak i uczelni kształcących na kierunkach medycznych, aby studenci ostatnich lat studiów kierunku lekarskiego, pielęgniarskiego, kierunku ratownictwa medycznego, również w przypadku innych zagadnień – np. farmacji – żeby ci studenci mogli, na zasadzie wolontariatu, zaproponować swoją dyspozycyjność wojewodom, wojewódzkim inspektorom sanitarnym, służbom na swoim terenie dla wsparcia działań, gdyby była taka konieczność – powiedział wiceminister.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej