RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Szkoły zamknięte w związku z koronawirusem. TVP ABC i TVP Kultura dostosują ramówkę

Kanał dziecięcy TVP ABC zaprasza w godzinach 8:00-13:00 na codzienne, edukacyjne pasmo dla dzieci (fot. Shutterstock/Olesia Bilkei)
Kanał dziecięcy TVP ABC zaprasza w godzinach 8:00-13:00 na codzienne, edukacyjne pasmo dla dzieci (fot. Shutterstock/Olesia Bilkei)

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zarówno dzieci, młodzieży, jak i ich rodziców, programy emitowane w ramach pasm edukacyjnych – zarówno w TVP ABC, TVP Kultura, jak w serwisach internetowych – nie będą przerywane reklamami.

Szkoły zamknięte. Co z dziećmi, które nie mają opieki? Minister wyjaśnia

– Podjęliśmy decyzję o zawieszeniu działań dydaktyczno-wychowawczych w szkołach, placówkach oświatowych, przedszkolach. Jest to uzgodnione z...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

– Jesteśmy w tych dniach wspólnie z rodzicami. Bezpiecznie, bez reklam i zgodnie z podstawą programową nauczania – powiedział Członek Zarządu TVP, Mateusz Matyszkowicz.

Kanał dziecięcy TVP ABC zaprasza w godzinach 8:00-13:00 na codzienne, edukacyjne pasmo dla dzieci w różnym wieku. Wśród wielu propozycji Anteny jest m.in. emitowany codzienne program „Al-chemik”, który w przystępny sposób wyjaśnia zjawiska chemiczne i fizyczne oraz „Zaczarowany świat”, dzięki któremu dzieci zrozumieją trudne pojęcia związane ze sztuką. TVP ABC zaprasza najmłodszych również na takie programy jak: „Teleranek”, „Zagadki zwierzogromadki”, )Zwierzaki czytaki” oraz „Studio ABC”.

TVP Kultura uruchamia specjalne pasmo edukacyjne dla rodzin - literatura, sztuka i muzyka. Codziennie w godzinach 13.00 – 17.00 dobra telewizja bez reklam. Antena przybliży młodym widzom filmy, spektakle Teatru Telewizji i seriale zgodne z obowiązującym kanonem lektur, np.: „Szatan z siódmej klasy” w reż. Kazimierza Tarnasa, „W pustyni i w puszczy” w reż. Władysława Ślesickiego, „Zemsta” w reż. Andrzeja Wajdy oraz „Niezapomniany Leonard Bernstein – spotkania z muzyką”, „Poczet królów polskich” i „Szlakiem miejsc niezwykłych – Pomniki historii”.

Ciekawy repertuar dla dzieci i młodzieży będzie dostępny również w serwisie vod.tvp.pl i tvp.pl. W wyeksponowanym module będą do wyboru filmy fabularne i dokumentalne, seriale oraz programy rozrywkowe.

źródło:
Zobacz więcej