RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Dracula dziś. Powstaje kolejny film o najsłynniejszym wampirze

Postać Draculi przeżywa ostatnio prawdziwy renesans popularności (fot. Bettmann / Contributor)

Dzień bez informacji na temat nowej produkcji o Draculi jest dniem straconym. Jak dowiedział się portal „The Hollywood Reporter”, Karyn Kusama wyreżyseruje nową wersję filmu o najsłynniejszym wampirze wszech czasów.

Nie żyje Max von Sydow, znany z „Siódmej pieczęci” czy „Gry o tron”

W wieku 90 lat zmarł szwedzki aktor filmowy Max von Sydow – poinformował francuski tygodnik „Paris Match”, powołując się na małżonkę artysty,...

zobacz więcej

Pomysł na wskrzeszenie klasycznych filmowych potworów i stworzenie nowego uniwersum nazwanego Monsterverse powstał kilka lat temu. Szybko jednak upadł. Powodem były słabe wyniki finansowe filmu „Mumia” z Tomem Cruise'em, z 2017 roku.

O wiele lepiej poradził sobie nakręcony niejako mimochodem tegoroczny „Niewidzialny człowiek”, który jest nie tylko hitem kasowym, ale też zbiera dobre recenzje. Dlatego studio Universal planuje kolejne filmy o klasycznych potworach. Nie będą one jednak tworzone w ramach Monsterverse. Każdy z nich ma być pojedynczym filmem z wyważonym budżetem. Produkcje nie będą połączone w ramach jednego uniwersum.

Na pierwszy ogień idzie hrabia Dracula. Film o krwiopijcy zrealizuje studio Blumhouse odpowiedzialne za sukces „Niewidzialnego człowieka”. Projekt nie został jeszcze zakupiony przez studio Universal, ale nic nie wskazuje na to, by powstał dla innego dużego studia filmowego. Nie jest to jednak wykluczone, gdyż prawa do postaci Draculi objęte są domeną publiczną.

Podobnie jak w przypadku „Niewidzialnego człowieka” akcja nowego filmu o Draculi dziać się będzie w czasach współczesnych. Tak było już niedawnego w trzyodcinkowym serialu „Dracula”, w którym główną rolę zagrał Claes Bang.

Film wyreżyseruje Karyn Kusama, autorka świetnego „Zaproszenia”, a scenariusz napiszą jej stali współpracownicy – Phil Hay i Matt Manfredi. Nie wiadomo jeszcze, kto zagra Draculę.

Postać Draculi przeżywa ostatnio prawdziwy renesans popularności. W przygotowaniu jest też serial „The Brides”, w którym w roli Draculi zobaczymy Gorana Visnjica. Plotkuje się też o innym filmie o Draculi, którego miałby zagrać Benedict Cumberbatch.

źródło:

Zobacz więcej