RAPORT

Wojna na Ukrainie

Katastrofa wojskowego F-16. Maszyna runęła w trakcie ćwiczeń

Nie wiadomo, czy pilot zdążył się katapultować (fot. REUTERS/Akhtar Soomro)
Nie wiadomo, czy pilot zdążył się katapultować (fot. REUTERS/Akhtar Soomro)

W Islamabadzie rozbił się nad ranem wielozadaniowy samolot myśliwski F-16 – poinformował rzecznik pakistańskich Sił Powietrznych. Do katastrofy doszło podczas próby generalnej przed pokazem lotniczym z okazji Dnia Niepodległości.

LOT ogranicza połączenia w związku z koronawirusem

LOT do 3 kwietnia przedłuża zawieszenie połączeń z Warszawy do Mediolanu i Wenecji. Dodatkowo, przewoźnik do 25 kwietnia zawiesza rejsy z Warszawy...

zobacz więcej

Nie wiadomo, czy uratował się pilot ani jakie były przyczyny katastrofy. – Jesteśmy na etapie oceny strat – powiedział w rozmowie z agencją Reutera rzecznik pakistańskiego lotnictwa wojskowego.

– Na miejsce, gdzie spadła maszyna, został już wysłany zespół ratunkowy – podano w oświadczeniu Sił Powietrznych Pakistanu. Dowództwo zarządziło śledztwo mające na celu wyjaśnienie przyczyn katastrofy. Za sterami F-16 może siedzieć jeden lub dwóch pilotów.

W środę przed południem w Islamabadzie odbywała się próba przed pokazem lotniczym, jaki ma uświetnić obchody Dnia Niepodległości, zaplanowane na 23 marca z okazji 64. rocznicy ogłoszenia niepodległości przez Pakistan.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej