RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Wietrzna środa. IMGW wydał ostrzeżenie

Wiatr ma wiać z prędkością do 80 km/godz. (fot. IMGW)

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem na Warmii i Mazurach oraz Pomorzu. Wiać ma od rana do wieczora. Tymczasem tej nocy już wieje na obszarach górskich.

Zagrożenie lawinowe w Tatrach. Część szlaków jest nieprzetarta

W Tatrach obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego dla rejonów powyżej 1600 metrów nad poziomem morza – informuje Tatrzańskie Ochotnicze...

zobacz więcej

Na Warmii i Mazurach oraz w północnej części województwa podlaskiego wiatr będzie wiał z prędkością do 80 kilometrów na godzinę. Podobną prędkość ma osiągnąć w nadmorskich powiatach województwa pomorskiego.

Tymczasem od nocy z wtorku na środę na Podbeskidziu, w Beskidach i Bieszczadach wiatr wieje z prędkością w porywach do 75 km/godz. Takie warunki mają się utrzymać do południa w południowych powiatach województwa śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

Z kolei w czwartek – jak ostrzega IMGW – silnego wiatru można spodziewać się w całym województwie warmińsko-mazurskim oraz na północy województw: pomorskiego i podlaskiego. Tam w porywach wiatr może osiągnąć prędkość do 80 km/godz.

Wszystkie ostrzeżenia IMGW są pierwszego stopnia – najniższe w trójstopniowej skali. Oznacza on, że należy spodziewać się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne.

źródło:
Zobacz więcej