SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Sasin: nie wykluczam zawieszenia zajęć w szkołach

Niewykluczone, że szkoły zostaną zamknięte z powodu epidemii koronawirusa (fot. Shutterstock/maroke)
Niewykluczone, że szkoły zostaną zamknięte z powodu epidemii koronawirusa (fot. Shutterstock/maroke)

Nie wykluczam jakichkolwiek decyzji, również takich o możliwości zawieszenia zajęć szkolnych w całym kraju – powiedział wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Musimy się liczyć z wieloma rzeczami, które będą towarzyszyły epidemii.

Cieszyn: W obawie przed koronawirusem zawieszono zajęcia w trzech szkołach

Władze Cieszyna zawiesiły we wtorek zajęcia w dwóch szkołach podstawowych i jednym liceum. Istnieje bowiem podejrzenie kontaktu z osobą, która może...

zobacz więcej

WIĘCEJ CZYTAJ W RAPORCIE

– Na razie nie ma takiej decyzji z poziomu ogólnopolskiego – zastrzegł Sasin. Dodał, że nie wyklucza jednak, że kolejne samorządy mogą decydować się na zamykanie szkół, „bo oświata jest też w rękach samorządów”.

Wicepremier dodał, że musimy się liczyć z bardzo wieloma rzeczami, które będą towarzyszyły epidemii koronawirusa. Przypomniał, że Minister Zdrowia przewiduje „bardzo szybki wzrost liczby osób zarażonych koronawirusem”.

– Na razie nie zdecydowaliśmy się jeszcze na taki drastyczny krok - przerwania w całym kraju zajęć szkolnych – wskazał Sasin. Podkreślił, że sytuacja jest cały czas monitorowana. Jednak dodał: – Nie wykluczam dzisiaj jakichkolwiek decyzji, również takich o możliwości zawieszenia zajęć szkolnych. Kiedy tylko będą przesłanki do tego, na pewno to się stanie.

– Dyrektorzy szkół, tak jak dotąd, mają obserwować sytuację w najbliższym otoczeniu, w ich miejscowości i w sytuacji ewentualnego zagrożenia podejmować decyzję o zawieszeniu zajęć – powiedział minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski. Szef MEN przypomniał, że już teraz pozwalają na to przepisy i część szkół korzystała z tego w ostatnich dniach.

źródło:
Zobacz więcej