RAPORT

Wojna na Ukrainie

Alkohol miał ich uzdrowić z koronawirusa. 27 osób nie żyje

Osoby, które zmarły, wypiły metanol po tym, jak zostały „wprowadzone w błąd przez publikacje internetowe” (fot. PAP/EPA/PAVLO PALAMARCHUK)
Osoby, które zmarły, wypiły metanol po tym, jak zostały „wprowadzone w błąd przez publikacje internetowe” (fot. PAP/EPA/PAVLO PALAMARCHUK)

27 osób zmarło w Iranie po spożyciu metanolu; dały one wiarę pogłoskom, że alkohol pomaga wyleczyć z koronawirusa – podała irańska agencja prasowa IRNA.

Te przedmioty są najczęściej zanieczyszczane przez zakażonych koronawirusem

Singapurscy badacze opracowali listę przedmiotów i obiektów, które są w wysokim stopniu zanieczyszczane przez osoby zakażone koronawirusem....

zobacz więcej


Z oficjalnym bilansem 237 ofiar śmiertelnych Iran jest, po Chinach i Włoszech, jednym z najbardziej dotkniętych chorobą Covid-19 krajem.

Spożycie i sprzedaż alkoholu są w Iranie zabronione, lecz – jak pisze agencja AFP – lokalne media dość często informują o śmiertelnych ofiarach zatrucia alkoholem z przemytu.

Według agencji IRNA w wyniku wypicia metanolu 20 osób zmarło w prowincji Chuzestan na południowym zachodzie Iranu, a siedem w prowincji Alborz, w pobliżu Teheranu.

IRNA podała też, powołując się na źródła szpitalne, że w mieście Ahwaz, stolicy Chuzestanu, hospitalizowano z powodu zatrucia alkoholowego 218 osób. Agencja cytuje także zastępcę prokuratora prowincji Alborz, który poinformował, że osoby, które zmarły, wypiły metanol po tym, jak zostały „wprowadzone w błąd przez publikacje internetowe” o rzekomo korzystnym wpływie spożycia alkoholu na walkę z koronawirusem.

Według oficjalnych danych w Iranie zainfekowanych koronawirusem jest ponad 7 tys. osób.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej