RAPORT

Wojna na Ukrainie

Te przedmioty są najczęściej zanieczyszczane przez zakażonych koronawirusem

Singapurscy badacze opracowali listę przedmiotów i obiektów, które są w wysokim stopniu zanieczyszczane przez osoby zakażone koronawirusem. Jednocześnie uczeni podkreślają, że wirusa można się łatwo pozbyć, czyszcząc codziennie każdy ze wskazanych przedmiotów.

Jak rozprzestrzenia się koronawirus? [WIDEO]

Saudyjskie ministerstwo zdrowia przygotowało spot ilustrujący sposób rozprzestrzeniania się wirusa SARS-Cov-2 i metody ochrony przed zakażeniem. Do...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Wśród przedmiotów i obiektów najbardziej narażonych na skażenie koronawirusem są: klamka w drzwiach, włącznik światła, szyby w oknach, podłoga, umywalka i muszla klozetowa.

Aby wyeliminować ryzyko zakażenia, należy umyć każdy w przedmiotów dwa razy dziennie przy użyciu powszechnie dostępnych preparatów. W przypadku podłogi eksperci zalecają myć ją raz na dobę.

Choroba zakaźna COVID-19, wywołana przez koronawirusa SARS-CoV-2, pojawiła się w grudniu w mieście Wuhan w środkowych Chinach. Jak dotąd odnotowano na świecie 111 364 przypadki zakażenia, w tym 3 892 zgony. Prawie 60 tys. ludzi zostało wyleczonych. Epidemią objętych jest 109 państw. Według najnowszych danych udało się wyleczyć 62 375 osób.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej