RAPORT

Pogarda

Posłanka PiS mówi o ataku posła Nitrasa. Poseł chce zwolnienia wydawcy

Najnowsze

Popularne

– Pan poseł Nitras kopnął mnie. Użył przemocy fizycznej wobec mnie. Sprawa toczy się w prokuraturze – takie szokujące wyznanie złożyła w programie „Strefa starcia” posłanka PiS, Iwona Arent. Na upublicznienie sprawy zareagował poseł PO Sławomir Nitras, który zwracając się do prezydenta Andrzeja Dudy zażądał zwolnienia wydawcy tego programu, Samuela Pereiry. Poseł zasłynął spiskową teorią, jakoby rząd ukrywał próbki zakażonych koronawirusem.

Prezydent podpisał ustawę na zwykłym peronie. W odpowiedzi totalna pogarda opozycji

Prezydent Andrzej Duda złożył podpis pod tzw. Ustawą Kolej Plus. Okoliczności jej podpisania stały się jednak przedmiotem pogardliwych komentarzy...

zobacz więcej

Koronawirus i zarzuty opozycji wobec rządu, dotyczące epidemii były tematem programu „Strefa starcia”. Opozycja zarzucała rządowi, że wstrzymuje bądź fałszuje informacje dot. rozprzestrzeniania się choroby w Polsce. Poseł Sławomir Nitras posunął się nawet do teorii spiskowej, zgodnie z którą polskie władze „schowały próbki z badań osób, które mogą chorować na koronawirusa”.

– Propaganda. To jest propaganda polityczna – skomentowała te uwagi posłanka Iwona Arent, przypominając, że wyniki z laboratoriów badających próbki od pacjentów podejrzewanych o zakażenie nowym szczepem koronawirusa są natychmiast przekazywane do organów służby zdrowia i organizacji międzynarodowych, jak np. Światowa Organizacja Zdrowia.

– Pan poseł Nitras w ogóle jest specyficznym człowiekiem, który różne rzeczy mówi i w różnym czasie i w różnej sytuacji – stwierdziła posłanka.

Prof. Maliszewski: Opozycja gra emocjami kosztem chorych. Mam ojca w hospicjum

Prof. Norbert Maliszewski krytykuje zarzuty opozycji, która twierdzi, że rząd przekazuje 2 mld zł na dofinansowanie mediów publicznych kosztem...

zobacz więcej

Na prośbę prowadzącego program o wyjaśnienie, posłanka odparła: „Pan poseł Nitras kopnął mnie. Użył przemocy fizycznej wobec mnie. Sprawa toczy się w prokuraturze, są świadkowie, którzy potwierdzają i tu muszę zaznaczyć, że koleżanki z PO, które widziały, co zrobił pan poseł Nitras, zupełnie; powiedziały, że nie widziały, bronią pana posła Nitrasa”.

Prowadzący program Michał Adamczyk zapowiedział, że w związku z tą bulwersującą historią zaprasza posła Nitrasa do przyszłotygodniowego programu, chociaż nie robi sobie wiele nadziei, że poseł się pojawi, gdyż wcześniej nie odpowiadał już na zaproszenia.

Poseł Nitras kilka minut po emisji napisał na Twitterze post skierowany do prezydenta RP Andrzeja Dudy. „Szanowny Panie @AndrzejDuda A ten Pereira to tez odejdzie? I Olechowski? Czy oni są poza Pana zasięgiem?” (zachowana pisownia oryginalna – dop red.) – napisał poseł PO.

Post posła skomentował na Twitterze również red. naczelny portalu tvp.info, a jednocześnie wydawca „Strefy starcia” Samuel Pereira. „Wolność słowa wg @SlawomirNitras: Zamiast przeprosić posłankę, która mówi jak ją kopnął – wzywa do zwolnienia wydawcy @StrefaStarcia” – napisał Pereira.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej