RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Koronawirus w Betlejem. Stan wyjątkowy w Autonomii Palestyńskiej

W Betlejem zarażonych koronawirusem jest 19 osób (fot. Twoje Info)

Przypadki zarażeń koronawirusem odnotowano również w Autonomii Palestyńskiej. – Obecnie mamy w Betlejem 19 zainfekowanych osób. Zamknięto wszystkie kościoły, miejsca kultu, Bazylikę Narodzenia Pańskiego – powiedział portalowi tvp.info mieszkaniec Betlejem. Władze Autonomii Palestyńskiej wprowadziły stan wyjątkowy. Zdjęcia otrzymaliśmy na platformę TWOJE INFO.

Koronawirus – relacja 10.04. Procesja Drogi Krzyżowej w Jerozolimie bez wiernych

Świat zmaga się z epidemią koronawirusa. Groźny wirus wywołujący zapalenie płuc rozprzestrzenił się z Chin i pojawił się w większości państw...

zobacz więcej

WIĘCEJ PRZECZYTAJ W RAPORCIE


– Kwarantanna ma potrwać do początku kwietnia – dodał rozmówca portalu tvp.info.

Pierwsze przypadki koronawirusa wykryto w hotelu w Beit Jala, niedaleko Betlejem.

– Zamknięte zostają wszystkie szkoły, przedszkola, uniwersytety. Wszyscy lekarze powinni stawić się do pracy, by chronić ludzi. Przejazdy pomiędzy miastami powinny zostać ograniczone do minimum – powiedział premier Mohammed Sztajeh w telewizyjnym przemówieniu.

Władze zakazały też przyjazdów na tereny palestyńskie zagranicznym turystom, a dotychczasowe rezerwację zostały odwołane. Znajdująca się w centrum Betlejem Bazylika Bożego Narodzenia, wybudowana w miejscu narodzin Chrystusa została całkowicie zamknięta dla zwiedzających.

We Włoszech szybko przybywa ofiar koronawirusa

Z 233 do 366 wzrosła w ciągu doby liczba osób, które zmarły we Włoszech z powodu koronawirusa – poinformowano w niedzielę na konferencji prasowej w...

zobacz więcej

– Bazylika została zamknięta i będzie teraz poddana dezynfekcji do czasu, aż sytuacja się nie zmieni. Hotele nie będą przyjmowały turystów przynajmniej przez dwa tygodnie – zapowiedziała palestyńska minister turystyki Rula Maja.

Zamknięte zostały też wszystkie inne kościoły chrześcijańskie oraz meczety w rejonie Betlejem i w mieście Nablus. Izraelskie wojsko, w porozumieniu z władzami palestyńskimi, zamknęło wjazd do Betlejem.

Chorzy to pracownicy hotelu, którzy prawdopodobnie zakazili się od mieszkających tam turystów.

W sąsiednim Izraelu odnotowano jak dotąd 15 przypadków zakażeń koronawirusem. Władze czasowo zabroniły wjazdu obywatelom kilku krajów Europy, Azji oraz sąsiednich państw arabskich, gdzie wykryto wiele przypadków wirusa.

Wnętrze Bazyliki Narodzenia Pańskiego w Betlejem (fot. Twoje Info)

źródło:
Zobacz więcej