Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Nitek-Płażyńska: Hansa G. nagrałabym jeszcze raz, chodzi o godność Polaka

Nagrała, jak niemiecki przedsiębiorca Hans G. obrażał Polaków; sąd zdecydował, że musi go za to przeprosić. Natalia Nitek-Płażyńska zapewniła w programie „Kasta" w TVP Info, że nie zmieniłaby swojego postępowania, ponieważ „chodzi o wyższe wartości, o godność Polaka".

Posłanka Lewicy: Życzę pani Nitek-Płażyńskiej, żeby odwołała się od wyroku sądu skutecznie

– Szanuję sądy, ale na miejscu pani Płażyńskiej odwołałabym się od tego wyroku – powiedziała w programie „Twój Wybór” Katarzyna Kretkowska z Nowej...

zobacz więcej

Niemiecki przedsiębiorca Hans G. musi listownie przeprosić Natalię Nitek-Płażyńską za obrażanie Polaków; z kolei Nitek-Płażyńska musi przeprosić Hansa G. na Facebooku i Twitterze za to, że go nagrywała bez jego wiedzy – taki prawomocny wyrok wydał w środę Sąd Apelacyjny w Gdańsku. Prezes Reduty Dobrego Imienia Maciej Świrski już zapowiedział złożenie kasacji w tej sprawie.

W programie „Kasta” Natalia Nitek-Płażyńska opowiedziała o kontaktach pracowników z Hansem G. – Jeżeli słyszałam, że Polacy do niczego się nie nadają, to musiałam reagować – powiedziała.

Wyrok sądu nazwała skandalem. – Gdański Sąd Apelacyjny, sąd w polskim mieście, polski sąd, wykazuje, iż poczucie prywatności, pewnego komfortu do wygłaszania tak haniebnych sformułowań ze strony Niemca, jest ważniejsze dla tegoż właśnie polskiego sądu aniżeli poczucie godności Polaka – mówiła.

Zapytana, czy zdecydowałaby się jeszcze raz zarejestrować zachowania Hansa G., zapewniła: „Oczywiście że tak, ponieważ tutaj chodzi nie tylko o mnie; tutaj chodzi o wyższe wartości, a tą wartością jest godność Polaka”.

– Ja należę do szerszej społeczności. Jeżeli jestem w obliczu takiej sytuacji, to moim obywatelskim obowiązkiem jest zarejestrować takie przestępstwo – dodała.

źródło:
Zobacz więcej