RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Epidemia koronawirusa zagraża organizacji Eurowizji w Holandii

Konkurs Eurowizji miał się odbyć w hali widowiskowej w Rotterdamie, mogącej pomieścić ponad 16 tys. ludzi (fot. Guy Prives/Getty Images)

Holenderska telewizja NPO, która jest współorganizatorem tegorocznej edycji Konkursu Piosenki Eurowizji, poinformowała w piątek, że rozważa różne możliwości w związku z zagrożeniem koronawirusem. Wydarzenie ma się odbyć między 12 a 16 maja w Rotterdamie.

Holandia wygrała 64. Konkurs Piosenki Eurowizji

Holenderski piosenkarz Duncan Laurence wygrał w nocy z soboty na niedzielę w Tel Awiwie 64. Konkurs Piosenki Eurowizji. Drugie miejsce przypadło...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE 

Cytowany przez agencję Reutera rzecznik nadawcy powiedział, że organizatorzy Eurowizji będą się stosowali do zaleceń holenderskich władz medycznych przy decydowaniu o formie konkursu. Nie zdradził jednak, jakie możliwości są brane pod uwagę.

W Holandii do tej pory nie wprowadzono żadnych ograniczeń dotyczących publicznych zgromadzeń. W piątek rano potwierdzono pierwszą w tym kraju śmiertelną ofiarę koronawirusa, a w czwartek instytucje rządowe informowały o 82 przypadkach infekcji.

Konkurs Eurowizji zaplanowano w hali widowiskowej w Rotterdamie, mogącej pomieścić ponad 16 tys. ludzi. Transmisje telewizyjne są zazwyczaj śledzone przez około 200 mln widzów.

W tegorocznej, 65. edycji konkursu wezmą udział reprezentanci 41 krajów. Holenderski artysta Duncan Laurance wygrał ubiegłoroczną Eurowizję, dlatego w tym roku turniej odbędzie się w Niderlandach, które będą gościły to wydarzenie po raz piąty.

źródło:
Zobacz więcej