RAPORT:

#FabrykahejtuPO

Wyłudzanie świadczeń z PFRON i fałszywe faktury. Przeszukania CBA na terenie Mazowsza

Straty Skarbu Państwa liczone są w dziesiątkach milionów złotych (fot. arch.PAP/Marcin Bielecki, zdjęcie ilustracyjne)
Straty Skarbu Państwa liczone są w dziesiątkach milionów złotych (fot. arch.PAP/Marcin Bielecki, zdjęcie ilustracyjne)

CBA przeszukało i zabezpieczyło materiał dowodowy w kilku lokalizacjach na terenie Mazowsza. Akcja funkcjonariuszy biura ma związek ze śledztwem dotyczącym fałszywych faktur i unikania opodatkowania. Straty, na które narażono Skarb Państwa, liczone są w dziesiątkach milionów złotych – poinformował w rozmowie z portalem tvp.info rzecznik CBA Temistokles Brodowski.

Faktury na kilkaset milionów. Przeszukania CBA w kilkunastu miejscach kraju

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego przeprowadzili przeszukania w kilkunastu miejscach w Polsce. Sprawa ma związek z wystawianiem faktur VAT...

zobacz więcej

Przeszukania przeprowadzili funkcjonariusze Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Warszawie, którzy wspólnie z Prokuraturą Krajową w Krakowie prowadzą postępowanie w sprawie wyłudzania nienależnych świadczeń z PFRON oraz podawania nieprawdy i wprowadzania w błąd organów podatkowych. Chodzi o wzajemne wystawianie nierzetelnych faktur kosztowych przez grupę kilkudziesięciu powiązanych spółek. – W związku z toczącym się śledztwem przeszukano i zabezpieczono materiał dowodowy w siedzibach podmiotów i osób, które były zaangażowane w proceder. Czynności przeprowadzono w dziesięciu miejscach na terenie Warszawy i okolic – powiedział Temistokles Brodowski. Jak zaznaczył rzecznik CBA, sprawa ma charakter rozwojowy.

Straty Skarbu Państwa z tytułu objętych śledztwem wyłudzeń i fałszywych faktur przekraczają 20 mln zł.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej