RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

101–latek wygrał z koronawirusem. Teraz może dalej opiekować się żoną

Wg mediów to najstarszy pacjent w Chinach, któremu udało się wyzdrowieć (fot. TPG/Getty Images)

101-letni Chińczyk zarażony koronawirusem wyzdrowiał w ciągu tygodnia. To był najstarszy pacjent, któremu udało się wyzdrowieć w szpitalu w Wuhan, w centrum epidemii – poinformował „Daily Mail”. Mężczyzna uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa 25 lutego br. – kilka dni po swoich urodzinach.

„Dali mi wyniki i mówią, że jest koronawirus”. Rozmowa z „pacjentem zero”

– Wziąłem drugi termometr i potwierdzało się. Coś mi się zaświeciło, bo ja cały czas nie wierzyłem, że to jest koronawirus, że mam koronawirusa –...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

101-latek wyzdrowiał w ciągu zaledwie tygodnia, ale musiał spędzić jeszcze kilka dni na obserwacji w szpitalu. Podczas pobytu mówił, że jego stan wkrótce musi się poprawić, ponieważ jego niezarażona 92-letnia żona potrzebuje opieki.

Pana Dai wypisano ze szpitala 4 marca br. Li Lai, opiekunka mężczyzny, powiedziała mediom, że pacjent był w dobrym humorze, kiedy opuszczał placówkę.

101–latek był najstarszym pacjentem, u którego zdiagnozowano koronawirusa. Poprzednia rekordzistka, Hu Hanyinga, miała 98 lat i trafiła do szpitala razem ze swoją 54-letnią córką. Także one obie wyzdrowiały.źródło:
Zobacz więcej