RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Koronawirus zabija kino. Bond i kolejne superprodukcje zagrożone

Producenci mogą stracić miliony dolarów (fot. Shutterstock/Fusionstudio)
Producenci mogą stracić miliony dolarów (fot. Shutterstock/Fusionstudio)

Koronawirus zaczyna mieć gigantyczny wpływ na kino. Premiery kolejnych superprodukcji, jak „Czarna Wdowa”, „Mulan” czy „Szybcy i wściekli 9” w ciągu nadchodzących miesięcy mogą zostać przesunięte z powodu epidemii na całym świecie. Producenci boją się, że widzowie przestaną oglądać filmy w kinie, co przemysłowi kinematograficznemu przyniesie ogromne straty.

„Nie czas umierać”. James Bond przegrał z koronawirusem

Już w kwietniu fani Jamesa Bonda mieli cieszyć się z przyjemności oglądania nowej części przygód kultowego agenta 007. Tak się jednak nie stanie, a...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Według nieoficjalnych informacji Marvel Studios i Disneya możliwe, że producenci przesuną premierę filmu „Czarna Wdowa” z 1 maja 2020 roku na listopad.

Z kolei Universal Pictures czeka jeszcze na rozwój sytuacji związany w epidemią i analizuje kwestie terminu premiery filmu „Szybcy i Wściekli 9“, która jest planowana na maj 2020 roku. Ta seria jest szczególnie popularna w Azji, a największe rynki w tej części świata są dotknięte koronawirusem.

Analitycy box office twierdzą, że jeśli premiery „Czarnej Wdowy” oraz „Szybkich i Wściekłych 9” zostaną przesunięte z maja 2020 roku, straty w kinach w samym USA powinny sięgnąć około 400 mln dolarów w jednym miesiącu.

Z przeprowadzonego badania – przez firmę Coresight – wynika, że 67 proc. respondentów nie ma zamiaru chodzić do kina, jeśli epidemia koronawirusa na terenie Stanów Zjednoczonych będzie się rozszerzać.

4 marca producenci kolejnej produkcji o Bondzie ogłosili przesunięcie premiery filmu „Nie czas umierać” na listopad tego roku.

źródło:
Zobacz więcej