RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Pożar w gdyńskim porcie. Z ogniem walczyło kilkadziesiąt zastępów strażaków

Słup dymu widać było z daleka (fot. Twoje Info)

Spłonął elewator zbożowy w porcie w Gdyni. „Około 9 rano zauważyłem kłęby dymu z okolic portu. Dym rozprzestrzenia się na kilka kilometrów” – napisał nasz czytelnik pan Piotr na adres twoje@tvp.info. Na miejscu pracowało kilkadziesiąt zastępów straży pożarnej. Pożar ugaszono po południu.

Mężczyzna napadł z siekierą na trzy sklepy. Kilka osób rannych

Mężczyzna napadł z siekierą na trzy sklepy nocą w Mosinie w woj. wielkopolskim. Kilka osób zostało rannych. Sprawca został zatrzymany.

zobacz więcej

Czarne kłęby dymu nad portem było widać z odległości kilku kilometrów. Straż pożarna dostała sygnał o pożarze w Bałtyckim Terminalu Zbożowym o godz. 8.45.

Przy ul. Indyjskiej 1 zaczęło się palić ponad 200 m kw. dachu spichlerza zbożowego. Z miejsca pożaru, jeszcze przed przyjazdem strażaków, ewakuowało się 50 pracowników firmy portowej.

– Na razie wszystkie działania są prowadzone z zewnątrz. Nie wiemy, co jest w środku, bo jak przyjechaliśmy pożar był bardzo rozwinięty. Na chwilę obecną nie mamy osób poszkodowanych zarówno wśród pracowników, jak i ratowników działających na miejscu – powiedział przed południem mł. kpt. Paweł Przybyłowicz z wydziału operacyjnego gdyńskiej straży.

W akcji brali udział wszyscy strażacy z Gdyni, a pomagali im ratownicy z Gdańska, Wejherowa, Pucka i Pruszcza Gd. oraz OSP, straży portowej i wojskowej.

– Trwają działania, by pożar nie rozprzestrzenił się dalej, na dalsze budynki i obiekty – opowiadał Przybyłowicz. Akcja strażaków trwała kilka godzin.

Po południu pożar został ugaszony.

źródło:
Zobacz więcej