RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Spekulant zatrzymany za handel maseczkami

Epidemia dotarła już także na Białoruś (fot. PAP/EPA/YURI KOCHETKOV)
Epidemia dotarła już także na Białoruś (fot. PAP/EPA/YURI KOCHETKOV)

Aż 12,8 tys. maseczek higienicznych zarekwirowała białoruska milicja biznesmenowi, który chciał handlować nimi w sieci po zawyżonych cenach. Mężczyzna został zatrzymany.

Koronawirus – relacja 10.04. Procesja Drogi Krzyżowej w Jerozolimie bez wiernych

Świat zmaga się z epidemią koronawirusa. Groźny wirus wywołujący zapalenie płuc rozprzestrzenił się z Chin i pojawił się w większości państw...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Białoruskie MSW poinformowało w mediach społecznościowych o zatrzymaniu 26-letniego mieszkańca Mińska, który nielegalnie handlował maskami higienicznymi. Zatrzymania dokonali funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą wraz z inspektorami skarbowymi.

Telewizja Biełsat wskazała, że spekulant kupował maski w Rosji, a na Białorusi sprzedawał je wielokrotnie drożej niż w aptekach. Został zatrzymany na gorącym uczynku, podczas sprzedaży. Skonfiskowano u niego 12,8 tys. masek higienicznych różnych firm.

Białorusini wykupili z aptek maski higieniczne po oficjalnym potwierdzeniu pierwszego przypadku zachorowania. 27 lutego władze poinformowały, że zarażony koronawirusem to Irańczyk, student mińskiej politechniki, który 22 lutego przyleciał z Azerbejdżanu.

Ministerstwo zdrowia poinformowało, że około 14,5 tys. osób na Białorusi zostało poddanych obserwacji w związku z ryzykiem rozprzestrzeniania się koronawirusa. Dotąd w tym kraju potwierdzono sześć przypadków zarażenia Covid-19.

źródło:
Zobacz więcej