RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zwrot w sprawie Iwony Wieczorek? Trwają przeszukania ogródków działkowych

Funkcjonariusze policji na zlecenie Prokuratury Krajowej prowadzą przeszukania na terenie ogródków działkowych w Sopocie w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek. Kobieta zaginęła 10 lat temu, do dziś nie wiadomo, co się z nią stało.

Sprawa Iwony Wieczorek. „Alarm” dotarł do nowych świadków

Iwona Wieczorek z Gdańska zaginęła blisko 10 lat temu. Reporterce programu „Alarm” bez problemów udało się dotrzec do ludzi, do których z...

zobacz więcej

Jak podaje Radio Gdańsk, w akcji bierze udział kilkudziesięciu policjantów z psami. W poszukiwaniach używany jest georadar. Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku nie udziela żadnych informacji na ten temat.

– W sprawach kierowanych do Archiwum X wykorzystywanie są nowe technologie oraz wiedza najbardziej doświadczonych polskich i zagranicznych biegłych oraz różnych instytucji badawczych, niestandardowy sposobu badania dowodów i nieszablonowy sposób podejścia do ich oceny – poinformowała rzeczniczka Prokuratury Krajowej Ewa Bialik.

– Z uwagi na dobro postępowania na obecnym etapie nie udzielamy bliższych informacji, co do przedmiotu i zakresu prowadzonych i planowanych czynności – dodała.

Iwona Wieczorek zaginęła nad ranem 17 lipca 2010 r. 19-latka wracała z sopockiego klubu, w którym bawiła się ze znajomymi.

Kamera monitoringu ostatni raz zarejestrowała ją przy wejściu na plażę w gdańskim Jelitkowie. Stamtąd Iwonę Wieczorek dzieliły od domu blisko dwa kilometry.

Służby kilkukrotnie przeszukiwały okolicę, gdzie ślad po kobiecie zaginął. W śledztwie przesłuchano około 300 świadków. Sprawę przejęli prokuratorzy z Wydziału do spraw Niewykrytych Zaginięć Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej w Krakowie.

źródło:
Zobacz więcej