RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Na ulice Łodzi nie wyjechały autobusy i tramwaje. To strajk

Mediacje związkowców z zarządem zakończyły się niepowodzeniem (fot. Wiki/Qubal)
Mediacje związkowców z zarządem zakończyły się niepowodzeniem (fot. Wiki/Qubal)

Między godz. 3.30 a 5.30 na ulice Łodzi nie wyjechały tramwaje i autobusy. To efekt strajku ostrzegawczego, który przeprowadzili pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego.

Warszawska afera autobusowa. Jest zawiadomienie do prokuratury

Radni PiS złożyli do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez pracowników Miejskich Zakładów Autobusowych, a także...

zobacz więcej

Pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego domagają się podwyżek płac. Zdaniem władz miasta w budżecie nie ma na to pieniędzy. W lutym w spółce przeprowadzono referendum, w którym za strajkiem opowiedziała się większość zatrudnionych.

4 marca do godzin wieczornych trwały mediacje pomiędzy związkowcami i zarządem MPK, które zakończyły się niepowodzeniem. Zdaniem związkowców, władze spółki nie przedstawiły satysfakcjonującej propozycji i dlatego zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w czwartek rano pracownicy MPK przystąpili do strajku ostrzegawczego.

Protest miał być jak najmniej uciążliwy dla łodzian, dlatego akcję przeprowadzono między godziną 3.30 a 5.30 rano. Po jej zakończeniu pojazdy wyjechały na trasy. Ruch wraca do normy, ale mogą występować opóźnienia.

W spółce pracuje obecnie ponad 3 tys. osób z tego ponad tysiąc kierowców i 755 motorniczych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej