RAPORT

Pogarda

Koktajlem Mołotowa chciał rzucić w siedzibę TVP. Interweniowała policja

Policja przy zatrzymanym mężczyźnie zabezpieczyła także kanister (fot. tvp)
Policja przy zatrzymanym mężczyźnie zabezpieczyła także kanister (fot. tvp)

Najnowsze

Popularne

Najprawdopodobniej chciał podpalić główną siedzibę Telewizji Polskiej w Warszawie – w sprawie mężczyzny, który we wtorek przed gmachem przy ul. J.P. Woronicza pojawił się z koktajlem Mołotowa interweniowała policja. Teraz grozi mu do 8 lat więzienia.

Zaatakował dziennikarzy TVP. Jest akt oskarżenia dla „Farmazona”

W połowie stycznia 2020 r. prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Franciszkowi J. ps. Farmazon. Mężczyzna...

zobacz więcej

Podczas zatrzymania funkcjonariusze ujawnili przy mężczyźnie łatwopalny ładunek. Z relacji świadków wynika, że chciał nim rzucić w gmach TVP. Służby informują również o kanistrze – najprawdopodobniej także z łatwopalną cieczą.

– Zabezpieczono kanister z cieczą i szklaną butelkę o pojemności 0,7 litra; zabezpieczono również nadpalony materiał – poinformował Sylwester Marciniak, rzecznik Komendy Stołecznej Policji.

Jak dodał, śledczy wstępnie prowadzą w tej sprawie czynności w kierunku artykułu 160 Kodeksu karnego, czyli narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej