RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Nie czas umierać”. James Bond przegrał z koronawirusem

„Nie czas umierać” będzie 25. filmem z cyklu przygód Jamesa Bonda (fot. REUTERS/Carlo Allegri)
„Nie czas umierać” będzie 25. filmem z cyklu przygód Jamesa Bonda (fot. REUTERS/Carlo Allegri)

Już w kwietniu fani Jamesa Bonda mieli cieszyć się z przyjemności oglądania nowej części przygód kultowego agenta 007. Tak się jednak nie stanie, a wszystko z powodu „sytuacji rynkowej” – premierę 25. części zatytułowanej „Nie czas umierać” przesunięto bowiem na listopad tego roku.

Czarnoskóra kobieta będzie „nowym Bondem”

Nowym Bondem zostanie Lashana Lynch. Czarnoskóra aktorka jest znana m.in. z filmu „Kapitan Marvel”, w którym zagrała pilot Marię Rambeau – wynika z...

zobacz więcej

O decyzji poinformowano za pośrednictwem Twittera na oficjalnym profilu filmu. Jak uzasadniono, sytuację podjęli jego producenci „po starannym rozważeniu i dokładnej ocenie globalnego rynku filmowego”.

Agencja Reutera podaje, że nową datę premiery filmu w Wielkiej Brytanii wyznaczono na 12 listopada 2020 roku, a w USA – 25 listopada. Nie wiadomo, kiedy obraz trafi do kin w Polsce (początkowo miało się to wydarzyć 3 kwietnia tego roku).

W informacji Agencji Reutera wskazano, że zwięzły twitterowy komunikat producentów filmu nie zawierał żadnego odniesienia do rozprzestrzeniającej się epidemii koronawirusa.

Można się jednak domyślać, że i ta kwestia miała wpływ na „dokładną ocenę rynku” – ewentualne ograniczenie imprez masowych w krajach najbardziej dotkniętych COVID-19 czy nawet zamknięcie miejsc publicznych miałyby – jak można się spodziewać – ogromny wpływ na sukces kasowy i oglądalność przygód Jamesa Bonda.

Informacja o przesunięciu premiery została podana dzień po tym, jak twórcy dwóch najpopularniejszych prowadzonych przez fanów stron internetowych na temat Jamesa Bonda wystosowali taką petycję do wytwórni filmowych MGM i Universal, choć zasugerowali opóźnienie jej jedynie do lata.

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Niektórzy analitycy przemysłu filmowego szacują, że światowa epidemia koronawirusa może zmniejszyć dochody branży nawet o 5 miliardów dolarów, gdyż w krajach najmocniej dotkniętych chorobą – w Chinach, Korei Południowej i we Włoszech – wiele kin zostało zamkniętych. Na całym świecie zanotowano jak dotychczas ponad 95 tys. przypadków koronawirusa, z czego 3250 zakończyło się śmiercią chorego. W Wielkiej Brytanii liczba zakażonych wzrosła w środę do 87.

źródło:
Zobacz więcej