RAPORT

Kampania 2020

Deszczowa środa. IMiGW wydał ostrzeżenia

Na Podkarpaciu mają wystąpić intensywne opady deszczu od 30 do 45 mm (fot. Pexels)

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed intensywnymi opadami deszczu oraz wzrostami stanów wód.

TOPR ostrzega przed trudnymi warunkami w Tatrach

W Tatrach obowiązuje trzeci stopień zagrożenia lawinowego i wieje silny wiatr. TOPR ostrzega przed trudnymi warunkami do uprawiania turystyki.

zobacz więcej

Ostrzeżenie pierwszego stopnia obowiązuje dla południowo-wschodniej części województwa podkarpackiego. Mają tam wystąpić intensywne opady deszczu od 30 do 45 milimetrów, najsilniejsze – w środę w ciągu dnia. Ostrzeżenie jest ważne do godziny 22.

IMiGW wydał również ostrzeżenie hydrologiczne drugiego stopnia o wzroście stanu wody powyżej stanów ostrzegawczych w Zalewie Szczecińskim. Jest ono ważne do godziny 9 w środę.

Podobne ostrzeżenie, ale pierwszego, niższego stopnia, wydano dla północnych terenów województwa pomorskiego oraz Zatoki Gdańskiej, gdzie poziom wody może przekroczyć stany ostrzegawcze. Ostrzeżenie obowiązuje do godziny 9.

Dla południowo-wschodniej części województwa podkarpackiego wydano natomiast ostrzeżenie o wzrostach poziomu wody w górnych częściach rzek Wisłok, Wisłoka oraz San, które mogą przekroczyć stany ostrzegawcze. Ostrzeżenie obowiązuje do środy do godziny 23.

źródło:
Zobacz więcej