RAPORT

Demaskujemy fake newsy

Międzynarodowe targi książki odwołane. Miały przyjechać tysiące osób

Z powodu zagrożenia koronawirusem odwołano targi książki w Paryżu i w Lipsku (fot. Mehmet Kaman/Anadolu Agency/Getty Images)

Z powodu epidemii koronawirusa anulowano międzynarodowe targi książki w Paryżu i w Lipsku. W marcu w stolicy Francji miały się odbyć trzy wydarzenia literackie – salon książki, mangi oraz festiwal twórczości „Sidération” poświęcony kosmosowi.

Luwr w Paryżu zamknięty z powodu zagrożenia koronawirusem

Muzeum Luwr w Paryżu drugi dzień z rzędu pozostało zamknięte z powodu zagrożenia rozprzestrzeniania się koronawirusa. Decyzja zapadła na wniosek...

zobacz więcej

WIĘCEJ PRZECZYTAJ W RAPORCIE 


Ze względu na nowe zalecenia dotyczące walki z rozprzestrzeniającym się nowym koronowirusem we Francji nie odbędą trzy wydarzenia literackie: 40. edycja salonu książki w Paryżu („Livre Paris”), festiwal „Sidération” w krajowym centrum badań przestrzeni kosmicznej oraz 29. edycja salonu fantastycznonaukowego „Paris Manga & Sci-Fi Show”. Decyzję o anulowaniu marcowych imprez podjęto w celu zachowania środków ostrożności.

W sobotę francuskie Ministerstwo Kultury ogłosiło rozporządzenie o odwołaniu wszelkich publicznych wydarzeń gromadzących ponad 5 tys. ludzi w zamkniętych pomieszczeniach.

Odwołane zostały także targi książki w Lipsku na wschodzie Niemiec, zaplanowane w dniach 12-15 marca. Decyzję podjęły władze miasta wspólnie z zespołem zarządzającym targów. Na tegoroczną edycję zarejestrowało się ok. 2,5 tys. wystawców z 51 krajów.

To drugie z największych międzynarodowych wydarzeń tego typu w Niemczech. Zeszłoroczna edycja przyciągnęła 286 tys. wizytatorów, według danych organizatorów.

źródło:
Zobacz więcej