RAPORT

Wojna na Ukrainie

Budy KOD-u przed pomnikiem AK. „Koczowiskiem należy zainteresować Inspekcję Sanitarną” [WIDEO]

Wulgarne obrazki, przedstawiające w obscenicznych pozach polityków PiS, banery wyborcze kandydatki PO na prezydenta, zdjęcie Donalda Tuska z podpisem „nie poddawajcie się”, porozrzucane drewniane płyty i barierki okalające namioty KOD – taka sceneria znajduje się przed Sejmem RP, obok pomnika Armii Krajowej. „Koczowiskiem należy zainteresować Inspekcję Sanitarną” – zasugerował poseł PiS Jan Mosińki.

Zadymiarz KOD Arkadiusz Szczurek skazany przez sąd

Działacz Obywateli RP i Komitetu Obrony Demokracji Arkadiusz Szczurek został skazany przez warszawski sąd za zakłócanie porządku publicznego. Teraz...

zobacz więcej

Redaktor naczelny portalu tvp.info Samuel Pereira zamieścił na Twitterze relację z miejsca „koczowiska” Komitetu Obrony Demokracji i Obywateli RP. Budy nazywanych „bojówkami opozycji totalnej” działaczy rozstawiono na skwerze kilkaset metrów od Sejmu, tuż obok pomnika Armii Krajowej.

Na zamieszczonych zdjęciach widać, w jakim stanie się obecnie znajduje. Oprócz ulotek, banerów i haseł, zachęcających do głosowania na kandydatkę PO Małgorzatę Kidawę-Błońską – polityk kilka tygodni temu dziękowała bojówkom KOD, które zagłuszały w wulgarny sposób przemówienie prezydenta w Pucku – widać też plakat z Donaldem Tuskiem.

Przedstawia on wizerunek byłego premiera w stroju piłkarskim. Został podpisany: „nie poddawajcie się, jesteśmy już w dogrywce”.

W miejscu koczowiska widać też np. baner, w którym dojenie krów zestawiono na równi z gwałtem. To nawiązanie do słów europosłanki Sylwii Spurek, byłej działaczki Wiosny Biedronia.

Na nagraniu widać także dane kontaktowe do sztabu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej oraz wulgarne obrazki, na których przedstawiono polityków PiS – Jarosława Kaczyńskiego, Zbigniewa Ziobrę i Antoniego Macierewicza.

Do nagrania odniósł się na Twitterze poseł PiS Jan Mosiński. Zasugerował, że sprawą powinna się zainteresować Inspekcja Sanitarna.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej