RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Kot kandydatem w wyborach. Ma zwrócić uwagę na problemy zwierząt

Wybory samorządowe odbędą się w Rennes w dniach 15 i 22 marca (fot. PAP/EPA/TOLGA BOZOGLU)

Francuska partia polityczna przedstawiła kota jako jednego z kandydatów w najbliższych wyborach lokalnych w Rennes w Bretanii.

Niecodzienny apel w Turcji do kotów. „Nie zakłóćcie wyborów!”

Do kotów zaapelowali weterynarze w Turcji, by nie zakłóciły niedzielnych wyborów do parlamentu. To aluzja do zeszłorocznych wyborów lokalnych,...

zobacz więcej

Lewicowa partia La France Insoumise ogłosiła kota jako jednego z kandydatów na swojej liście wyborczej „Rennes en commun”, aby zwiększyć świadomość problemów związanych z dobrostanem zwierząt.

Félix Boullanger, współreżyser kampanii, powiedział, że lista „uwypukli temat, który nie był często spotykany w tej kampanii, czyli stan zwierząt”.

Symboliczny gest jest wspierany przez działaczy na rzecz zwierząt L214 Éthique & Animaux. Jak napisali w oświadczeniu, ma to na celu podniesienie świadomości i zapewnienie specjalnej kampanii na rzecz ochrony zwierząt. „Aby zwiększyć ilość wykorzystywania białka roślinnego w żywności, zakazać występów cyrkowych oraz inicjatywę sterylizacji bezpańskich kotów”.

Kot, który nazywa się Rec (od „Rennes en commun”) – ale podczas wyborów przybierze ludzki pseudonim – nie jest jednak zagrożony wyborem, ponieważ jak przyznał Boullanger „to symboliczna kandydatura”. „Nawet jeśli kot uzyska 99,99 proc. w wyborach, nie zostanie wybrany”.

Wybory samorządowe odbędą się w Rennes w dniach 15 i 22 marca.

źródło:
Zobacz więcej