RAPORT

Pogarda

1787 nielegalnych automatów do gier na Mazowszu

Kara za jeden nielegalny automat do gry to 100 tysięcy złotych (fot. arch.PAP/Darek Delmanowicz)
Kara za jeden nielegalny automat do gry to 100 tysięcy złotych (fot. arch.PAP/Darek Delmanowicz)

Najnowsze

Popularne

W ubiegłym roku na Mazowszu wykryto prawie 1,8 tys. nielegalnych automatów do gier, a w styczniu tego roku zatrzymano 145 automatów – poinformowała rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej w Warszawie Justyna Pasieczyńska. KAS prowadzi akcję edukacyjną „Hazard? Nie, dziękuję”.

Policja i KAS zlikwidowały nielegalny salon gier 

Policjanci i funkcjonariusze KAS zlikwidowali w Sulechowie (Lubuskie) nielegalny salon gier hazardowych. Jego właścicielom grozi teraz kara...

zobacz więcej

Mazowiecka Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) w 2019 r. wykryła 1787 nielegalnych automatów do gier o wartości ponad 21 mln zł. „Od stycznia do grudnia 2019 r. mazowieccy funkcjonariusze przeprowadzili 412 kontroli, podczas których zabezpieczyli 1787 automatów. W analogicznym okresie 2018 r. mazowiecka KAS przeprowadziła blisko 375 kontroli dot. urządzania gier hazardowych na automatach poza kasynami i salonami gier oraz nieuprawnionego posiadania automatów do gier. W wyniku tych działań ujawniliśmy 1669 automatów” – napisano w komunikacie.

W styczniu tego roku KAS przeprowadziła 35 kontroli na terenie Mińska Mazowieckiego, Wołomina, Otwocka i Warszawy, gdzie zabezpieczono 145 automatów do nielegalnych gier hazardowych. „Kasyna” zlokalizowano w miejscach ogólnodostępnych. Działały pod fikcyjnymi nazwami świadczonych usług.

W jednym z nielegalnych lokali funkcjonariusze zatrzymali pięciu mężczyzn. Jeden z nich był opiekunem lokalu, pozostali prowadzili gry na automatach. W trakcie przeszukania zabezpieczono 9 automatów o wartości rynkowej ponad 100 tys. złotych, gotówkę i dokumentację związaną z prowadzoną działalnością. Zabezpieczono też zdjęcia funkcjonariuszy KAS, które pomagały pracownikom nielegalnych miejsc na identyfikację klientów i ich selekcję.

CBŚP i KAS rozbiły gang zajmujący się nielegalnym hazardem

Funkcjonariusze CBŚP i KAS zatrzymali 12 osób, z gangu organizującego nielegalny hazard na terenie woj. świętokrzyskiego i podkarpackiego....

zobacz więcej


KAS wyjaśnia, że zatrzymane automaty, wobec których sąd orzekł przepadek na rzecz Skarbu Państwa, są niszczone w magazynie likwidacyjnym Izby Administracji Skarbowej w Warszawie. Nielegalne automaty poddaje się trwałemu mechanicznemu uszkodzeniu, które uniemożliwia ich dalsze użytkowanie.

Kara za każdy nielegalnie posiadany automat wynosi 100 tys. złotych, a za nielegalne urządzanie gier hazardowych grozi grzywna, pozbawienie wolności do 3 lat albo obie te sankcje łącznie.

KAS przypomina, że wszelkie informacje dotyczące nielegalnego hazardu można zgłaszać pod Krajowy Telefon Interwencyjny KAS – 800 060 000 oraz pod adresem e-mail: powiadomKAS@mf.gov.pl.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej