RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Gdyby prezydent Duda przegrał wybory, w Polsce nastałby czas sporów”

Zebranie 2 mln podpisów na liście komitetu wyborczego Andrzeja Dudy „to byłby cel marzenie” (fot. PAP/Piotr Nowak)

Gdyby prezydent Duda przegrał wybory, w Polsce nastałby czas sporów. Ufam, że tak się nie stanie – powiedział w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną” przewodniczący komitetu wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski.

PKW zawiadamia prokuraturę. Pięciu kandydatów na prezydenta z „poparciem” zmarłych

Aż pięciu pretendentów do urzędu prezydenta zgłosiło podpisy zmarłych. PKW zawiadomiła prokuraturę – pisze „Rzeczpospolita”.

zobacz więcej

Sobolewski zapytany przez „DGP”, co w kampanii prezydenckiej może być merytoryczną osią sporu odpowiedział, że „oprócz koronawirusa, to zapewne sprawy społeczne”. Podkreślił, że „sprawy społeczne to nie tylko socjal, to także np. kwestie podatkowe”.

Gazeta przypomniała, że w tym tygodniu mija termin podjęcia przez prezydenta decyzji w sprawie ustawy przekazującej 2 mld zł na TVP. Zwróciła uwagę, że w sondażu dla „DGP” większość respondentów opowiedziała się za zawetowaniem ustawy lub jej wysłaniem do TK. Na co Sobolewski powiedział, że „decyzja należy do prezydenta”.

Na pytanie czy w tej sprawie „wszystkie opcje są otwarte” odrzekł: „tak”. „Nie zdziwi pana, jeśli prezydent zawetuje ustawę?” – dopytywała gazeta. „To będzie suwerenna decyzja prezydenta” – odparł Sobolewski.

Polityk przyznał, że zebranie dwóch milionów podpisów na liście komitetu wyborczego Andrzeja Dudy „to byłby cel marzenie”. Dodał, że nie wie, „czy jest możliwy do osiągnięcia, także ze względu na pogodę”. „Na pewno chcemy złożyć więcej niż pięć lat temu, wtedy było to 1,6 milionów podpisów” – powiedział.

źródło:
Zobacz więcej