RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Zanim był „Parasite”, był on. „Zombie Express” 2 nadchodzi

Kolejna część filmu „to rozszerzenie »Zombie Expressu« po tym, jak wirus opanował cały kraj. Pojawią się w nim jednak zupełnie nowe postaci” (fot. YouTube/ Zero Media)

Zanim nagrodzony kilkoma Oscarami „Parasite” sprawił, że cały filmowy świat zaczął mówić o Korei Południowej, inny tytuł z tego kraju rozpalił wyobraźnię fanów kina na całym świecie. To „Train to Busan”, znany w Polsce jako „Zombie Express”. Ta pierwsza południowokoreańska opowieść o zombie spodobała się poza granicami Korei. Niedługo będzie można zobaczyć jej kontynuację.

Disney pracuje nad nowym filmem o perypetiach Kevina

Disney potwierdził, że trwają prace nad nową wersją historii tytułowego bohatera filmu „Kevin sam w domu”. W roli głównej wystąpi Archie Yates,...

zobacz więcej

„Peninsula”, bo tak będzie nazywał się film, który już latem tego roku zadebiutuje w południowokoreańskich kinach, to kontynuacja serii reżyserowanej przez Sanga-ho Yeona. Będzie to trzeci film cyklu, który rozpoczął się animowanym filmem „Stacja Seul”. Opublikowany został pierwszy plakat tej produkcji i oficjalny opis fabuły.

„Akcja filmu »Peninsula« pokaże wydarzenia, które rozgrywają się cztery lata po wybuchu epidemii zombie, o której opowiada film »Zombie Express«. Półwysep Koreański został całkowicie zdewastowany. Jung-seok to były żołnierz, któremu udało się uciec poza granice kraju. Teraz wyrusza z powrotem na misję, w trakcie której spotka ocalałych” – czytamy w opisie.

„To rozszerzenie »Zombie Expressu« po tym, jak wirus opanował cały kraj. Pojawią się w nim jednak zupełnie nowe postaci. Bohaterowie trafiają do tego samego świata, co ten znany z poprzedniego filmu. Będzie to film zombie-akcji, którego bohaterowie zmierzą się z pokłosiem minionych wydarzeń na Półwyspie Koreańskim” – mówił o filmie „Peninsula” jego reżyser w wywiadzie udzielonym portalowi „Screen Daily”.

W rolach głównych w filmie „Peninsula” zobaczymy Donga-wona Ganga (znany m. in. z pokazywanego w polskich kinach filmu „Rok 1987”) oraz Jung-hyun Lee („Hasima”).

źródło:
Zobacz więcej