RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Radosław Sikorski do sędziego: Jak śmiesz, dupku

Radosław Sikorski był kilka lat temu szefem polskiej dyplomacji (fot. arch.PAP/Marcin Obara)

Jak śmiesz, dupku, ogłaszać, co jest dobre, a co złe, dla Polski? Kto Cię do tego upoważnił? – napisał na Twitterze Radosław Sikorski. Były szef polskiej dyplomacji w rządzie PO-PSL zwrócił się w ten sposób do zastępcy Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów Powszechnych.

Sikorski: Jeśli ktoś dokona mordu politycznego, współodpowiedzialnymi będą prezes PiS i TVP

Jeśli znowu jakiś niepoczytalny człowiek dokona mordu politycznego, to współodpowiedzialność za to ponosił będzie prezes Kurski i ten, kto dał mu...

zobacz więcej

Znane ze sprzeciwu wobec obecnej władzy i reform wymiaru sprawiedliwości Stowarzyszenie Sędziów Polskich „Iustitia” poinformowało o ogłoszeniu najnowszej edycji raportu o „represjonowanych” w Polsce sędziach.

„Blisko 60 sędziów spotkały represje za obronę niezależności sądownictwa albo orzeczenia nie po myśli władzy” – stwierdzono w raporcie.

Do jego treści odniósł się na Twitterze sędzia Przemysław Radzik, zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów Powszechnych. „W raporcie Iustitii gloryfikuje się sędziów, którzy nie wywiązują się ze swoich ustawowych obowiązków, angażują się politycznie, występują przeciwko Polsce. Nacechowanie polityczne, manipulowanie faktami czynią go niewiarygodnym źródłem informacji” – napisał.

Do wpisu Radzika odniósł się z kolei były minister spraw zagranicznych, obecny europoseł PO Radosław Sikorski. Były dyplomata zwrócił się do sędziego: „dupku”. „Jak śmiesz, dupku, ogłaszać co jest dobre, a co złe, dla Polski? Kto Cię do tego upoważnił?” – czytamy we wpisie polityka Platformy.

W przeszłości Radosław Sikorski byłą poseł na Sejm Krystynę Pawłowicz nazwał „wariatką”, byłego szefa MON Antoniego Macierewicza – „świrem”, a prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego – „dyktatorem”.

źródło:
Zobacz więcej