RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Działacze LGBT i Lewicy Biedronia zakłócali mszę i upamiętnienie Żołnierzy Wyklętych

Atak na wiernych to kolejny akt agresywnej kampanii LGBT (fot. FB/VidKOD)
Atak na wiernych to kolejny akt agresywnej kampanii LGBT (fot. FB/VidKOD)

Działacze ruchu LGBT i Lewicy (dawniej SLD) zaatakowali werbalnie uczestników nabożeństwa i uroczystości związanych z upamiętnieniem Narodowego Święta Żołnierzy Wyklętych w Warszawie. Do incydentu doszło krótko przed konwencją wyborczą Roberta Biedronia – kandydata Lewicy na prezydenta. W Parlamencie Europejskim Biedroń wielokrotnie rzucał oskarżenia pod adresem Polski, między innymi o dyskryminację „osób LGBT”.

Obiecał godność i aborcję na żądanie. Konwencja wyborcza Biedronia

– Lewica w końcu sprawi, że Polki będą miały takie same prawa jak Francuzki, Belgijki czy Szwedki. Wprowadzimy w końcu i nareszcie coś, co przez...

zobacz więcej

Pretekstem do ataku na katolików była obecność w warszawskim Sanktuarium Św. Ojca Pio abpa Marka Jędraszewskiego. Krakowski metropolita stał się celem ataków aktywistów LGBT, ponieważ przestrzegał przed zagrożeniami wynikającymi z tej ideologii.

Tym razem lewicowcy ograniczyli się do ataków werbalnych. Celebransa i zgromadzonych wiernych wyzywano od „pedofili” i „faszystów”, krzycząc przez megafony uniemożliwiano normalną modlitwę. Podczas odmawiania przez wiernych „Zdrowaś Maryjo” aktywiści wykrzykiwali hasła „wolność, równość i siostrzeństwo”.

Lewicowi aktywiści nie zaprzestali wykrzykiwania swoich haseł także w czasie, gdy uczestnicy uroczystości śpiewali Hymn Państwowy.

Uczestnicząca w zgromadzeniu posłanka Lewicy Anna Maria Żukowska w swoim wystąpieniu obarczyła metropolitę krakowskiego winą za rzekome akty agresji wobec osób LGBT. Jej koleżanka z ław sejmowych Hanna Gil-Piątek oskarżyła duchownego o „oddzielanie jednych od drugich nienawiścią”.

W pikiecie brał udział także Bart Staszewski, który zasłynął z akcji, gdy dokręcał do tablic z nazwami miejscowości znaki „strefa wolna od LGBT”, by później fotografować je jako dowód dyskryminacji „osób LGBT”, o którą w Parlamencie Europejskim oskarżał Polskę Robert Biedroń.

Krótko po ataku na uczestników nabożeństwa odbyła się konwencja wyborcza kandydującego na urząd prezydenta europosła Lewicy. W swoim przemówieniu obiecywał on ograniczenie wolności Kościoła i zniesienie prawnej ochrony życia poprzez przyzwolenie na aborcję na żądanie.

Adwokat i prezes Instytutu Ordo Iuris Jerzy Kwaśniewski komentując wydarzenia na Gocławiu ocenił, że działacze Lewicy dopuścili się ataku na konstytucyjnie chronioną „wolność do publicznego wyznawania wiary”.

Kwaśniewski zwrócił uwagę, że to kolejny etap agresywnej kampanii Lewicy i LGBT.

źródło:
Zobacz więcej