RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Ukradł niemal sześć tysięcy siodełek rowerowych. „Zacząłem 25 lat temu”

Złodziej miał słabość do siodełek (fot. Pixabay/kropekk_pl)

Policja w japońskiej prefekturze Osaka znalazła w wynajętym magazynie około 5,8 tysiąca skradzionych siodełek rowerowych. Aresztowano 57-latka, dla którego kradzieże ich stały się hobby.

Złodziej w lubelskim kościele. Wyniósł m.in wino mszalne

Policjantom z Lublina udało się ująć złodzieja, który ledwo co wyszedł z więzienia, a już okradł parafię. Mężczyzna miał wynieść z kościoła...

zobacz więcej

Kierowca ciężarówki Hiroaki Suda został namierzony po tym, jak kamera monitoringu nagrała go kradnącego dwa siodełka warte około 8 tysięcy jenów (niecałe 300 złotych). Kradzieży dokonano 29 i 30 listopada ubiegłego roku na stacji kolejowej oraz parkingu dla rowerów w mieście Higashiosaka, leżącym na wschód od Osaki.

Sprawca przyznał się do kradzieży. – Zacząłem kraść siodełka rowerowe około 25 lat temu w Tokio i Osace, żeby się uwolnić od stresów w pracy. Stopniowo kolekcjonowanie ich stało się moim hobby – zeznał podczas przesłuchania Suda.

Rzecznik lokalnej policji przyznał, że funkcjonariusze byli zaskoczeni taką kolekcją skradzionych siodełek. Śledczy ocenili, że sprawca musiał jeździć od miasta do miasta na złodziejskie łowy.

źródło:
Zobacz więcej