RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Obiecał godność i aborcję na żądanie. Konwencja wyborcza Biedronia

Ochronę życia Robert Biedroń nazwał „piekłem kobiet” (fot. PAP/Radek Pietruszka)
Ochronę życia Robert Biedroń nazwał „piekłem kobiet” (fot. PAP/Radek Pietruszka)

– Lewica w końcu sprawi, że Polki będą miały takie same prawa jak Francuzki, Belgijki czy Szwedki. Wprowadzimy w końcu i nareszcie coś, co przez lata nazywane było piekłem kobiet, w końcu i nareszcie kobiety będą mogły decydować o swoim życiu, o swoim ciele i o swoim zdrowiu. Wprowadzimy prawo do przerywania ciąży do dwunastego tygodnia – obiecał podczas swojej konwencji wyborczej w Warszawie kandydat Lewicy (SLD) na prezydenta, Robert Biedroń. Zasugerował także, że ograniczy wolność Kościoła.

Symulowanie zabójstwa abp. Jędraszewskiego. „Horrendalny pokaz nienawiści”

Wydarzenie z jednego z poznańskich klubów dotyczące abpa Marka Jędraszewskiego to horrendalny pokaz nienawiści – ocenił zastępca rzecznika PiS...

zobacz więcej

Cel mamy jeden - skończyć z Polską pogardy i zacząć pisać nowy rozdział dla Polski, Polskę godności - mówił Robert Biedroń, który przekonywał, że w Polsce „pogardy jest pełno, jak nigdy dotąd” i twierdził, że codziennie na ulicach protestują pracownicy służby zdrowia.

– Każdego dnia media podają informacje, o tym jak zamykane są kolejne szpitale, jak zamykane są kolejne oddziały, jak pielęgniarki i pielęgniarze, jak lekarze i lekarki muszą wychodzić na ulicę, żeby przypominać, że ratują nasze życie – powiedział europoseł Lewicy.

Kandydat postkomunistycznej formacji mówił, że z kościelnych ambon „słyszymy także księdza, który obraża, słyszymy biskupa, który nawołuje do nienawiści, i widzimy władzę, która nie reaguje”. – Przez pięć lat prezydent Andrzej Duda przyglądał się biernie tej pogardzie, tym awanturom, temu poniżaniu ludzi – oskarżał.

Biedroń uważa, że wszyscy są „przygnębieni rządami tej władzy”. – Od 15 lat mamy do czynienia z bardziej lub mniej konserwatywną prawicą, od 15 lat wymieniają się władzą, a ludzie, jak muszą wychodzić w obronie mieszkań, tak nadal wychodzą, lekarze, tak jak wychodzili strajkując przez te 15 lat, nadal wychodzą strajkować – stwierdził apelując o

Przekonując, że kraj „potrzebuje dobrego gospodarza”, a nie „kolejnych pomników i świątyń” obiecywał, że za jego rządów Polska „będzie w końcu otwarta i tolerancyjna”.

Krótko przed konwencją grupa zwolenników ideologii LGBT, w tym posłanka Lewicy Hanna Gil-Piątek zakłóciła Mszę Świętą w warszawskim sanktuarium św. Ojca Pio odprawioną z okazji Narodowego Święta Żołnierzy Wyklętych. Podczas konwencji sam kandydat postkomunistów oskarżył prześladowanych i mordowanych przez komunistów Żołnierzy Niezłomnych o wymordowanie „5 tys. ofiar w tym wielu kobiet i dzieci”.

Lewica to formacja wywodząca się z PZPR. Rządząca PRL-em Polska Zjednoczona Partia Robotnicza w 1990 r. zmieniła nazwę na Socjaldemokracja Rzeczypospolitej Polskiej (oficjalnie nastąpiło rozwiązanie PZPR i stworzenie nowej partii, ale nastąpiło to w czasie tego samego Zjazdu/kongresu), następnie przekształciła się w SLD (Sojusz Lewicy Demokratycznej), by w 2019 r. ponownie zmienić nazwę na „Lewica”. Robert Biedroń był członkiem SdRP/SLD od 1998 r.

źródło:
Zobacz więcej