Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

GIS: W Polsce nie ma koronawirusa

Szef Głównego Inspektoratu Sanitarnego Jarosław Pinkas podkreślił, że w Polsce do tej pory nie stwierdzono przypadku zakażenia koronawirusem.

Koronawirus – zanim zaczniesz się bać, przeczytaj

Do 28 lutego odnotowano na całym świecie blisko 84 tys. przypadków zarażenia koronawirusem, w tym poza Chinami ok. 5 tys. Zmarły 2873 osoby w 56...

zobacz więcej

Jarosław Pinkas podkreślił, że jeśli koronawirus pojawi się w Polsce, informacja o tym zostanie natychmiast opublikowana. Powiedział, że rzetelna i prawdziwa informacja będzie sposobem na poradzenie sobie z wirusem.

Szef GIS dodał, że koronawirus na razie nie został stwierdzony w żadnym kraju Grupy Wyszehradzkiej. Po raz kolejny zapewnił, że polskie instytucje są przygotowane na wypadek wystąpienia koronawirusa.

Jarosław Pinkas powiedział, że w obronie przed koronawirusem najważniejsza jest profilaktyka – mycie rąk mydłem, wypoczynek, ruch na świeżym powietrzu, zdrowe odżywianie oraz unikanie stresu. Zaapelował też o niekierowanie się plotkami, które pojawiają się na temat koronawirusa.

Podkreślił, że wiarygodne informacje można znaleźć na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz ministerstwa zdrowia.

źródło:
Zobacz więcej