Raport

Epidemia koronawirusa

Wałęsa: Jestem bohaterem i noblistą i w ogóle

Były prezydent udziela porad sędziemu Igorowi Tulei, któremu prokuratura chce postawić zarzuty (fot. PAP/EPA/HAYOUNG JEON)

„Trzymaj się, będziesz bohaterem (...) Ja wiele razy byłem skazywany, a jestem bohaterem i noblistą i w ogóle” – takimi słowami Lech Wałęsa zwraca się do sędziego Igora Tulei w rozmowie z „Super Expressem”. Były prezydent odniósł się w ten sposób do faktu, że śledczy Prokuratury Krajowej chcą uchylić Tulei immunitet i postawić zarzuty karne.

Wałęsa: Chcę być spalony, moje prochy wrzućcie do Bałtyku, niech zjedzą rybki

Były prezydent Lech Wałęsa oznajmił w rozmowie z „Super Expressem”, że chce, by po śmierci jego ciało zostało spalone, a prochy rozrzucone w Morzu...

zobacz więcej

Wałęsa odniósł się do sprawy sędziego Igora Tulei. Prokuratura Krajowa zwróciła się wczoraj do sądu dyscyplinarnego o zgodę na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej.

„Trzymaj się, będziesz bohaterem. I nie martw się – zrobimy wielkie zbiórki, wielkie poparcie, głowa do góry i do przodu” – zwraca się do sędziego były prezydent. „Ja wiele razy byłem skazywany, a jestem bohaterem i noblistą i w ogóle” – dodaje.

Odnosząc się do obozu rządzącego, b. prezydent mówi, że „wolałby dziś walczyć z komunizmem niż z tymi ludźmi”, bo „są gorsi od komunistów”.

„Ja byłem tak mocny, że rozwaliłem tamtych ludzi, a dzisiaj nie ma takiego mocnego, więc nie ma ich kto rozwalić (…) nikt nie pomyślał, że znajdą się ludzie, którzy będą burzyć konstytucję, trójpodział władzy. W ogóle nie przyszło mi to do głowy. Zlekceważyliśmy ich, oni doszli do władzy, rozdają, uprawiają populizm, opowiadają głupoty i to wszystko powoduje, że w tym zmęczonym, znużonym społeczeństwie zyskują poparcie” – dodaje b. prezydent.

Zdaniem Wałęsy, współczesna Polska potrzebuje odważnych ludzi do walki z PiS. Jak mówi, „trzeba bohaterów, którzy będą nam potrzebni, kiedy będziemy Kaczyńskiego i innych odwozić na miejsce zasłużonych. Taczki są już przygotowane!”.

„Prokuratorzy wolnościowi muszą przygotować prawo, zarzuty i natychmiast prosto do sądu i do aresztu (…) poradziliśmy sobie z faszyzmem, z komunizmem, to z kaczyzmem też sobie poradzimy!” – dodaje.

źródło:
Zobacz więcej