Raport

#FabrykahejtuPO

Minister o informacjach opozycji. „Słyszę wypowiedzi na granicy absurdu”

– Choroba nie zna granic politycznych, partyjnych, w związku z tym myślę, że wszyscy powinniśmy raczej współpracować niż siać informacje niesprawdzone. Teraz słyszę o jakichś kolejnych wypowiedziach na granicy absurdu, że ktoś chce coś ukryć. Za każdym razem, kiedy dostajemy informacje z laboratoriów, przekazujemy je mediom, odpowiednim służbom – mówił w „Gościu Wiadomości” w TVP Info Łukasz Szumowski. Minister zdrowia odniósł się w ten sposób do pojawiających się wśród opozycji głosów, że rząd ukrywa informacje o koronawirusie.

„Usiłuje wywołać w Polsce panikę”. Komentarze po insynuacjach Kidawy-Błońskiej

Choć lider PO Borys Budka apelował, by nie wykorzystywać sytuacji zagrożenia koronawirusem i „nie wpisywać jej w bieżący kalendarz polityczny”, to...

zobacz więcej

Szumowski został zapytany o wypowiedzi polityków opozycji, sugerujące, że rząd zataja przed Polakami informacje o koronawirusie.

– Jesteśmy w ciągłym kontakcie z mediami. Rozmawiamy z każdym, kto chce rozmawiać. Ja dziś rozmawiałem z panią marszałek Małgorzatą Kidawą-Błońską. Przekazałem jej informacje, które mam. Należy wyraźnie powiedzieć: choroba nie zna granic politycznych, partyjnych, w związku z tym myślę, że wszyscy powinniśmy raczej współpracować niż siać informacje niesprawdzone – mówił minister.

– Teraz słyszę o jakichś kolejnych wypowiedziach na granicy absurdu, że ktoś chce coś ukryć. Za każdym razem, kiedy dostajemy informacje z laboratoriów, przekazujemy je mediom, odpowiednim służbom. Od tego jesteśmy – dodał.

Za kontekst wypowiedzi ministra można uznać słowa Małgorzaty Kidawy Błońskiej. „Wzywam premiera Morawieckiego i rząd do ujawnienia prawdy o przypadkach koronawirusa w Polsce. Bezpieczeństwo Polek i Polaków jest najważniejsze” – pisała na Twitterze wicemarszałek Sejmu i kandydatka KO na prezydenta.

źródło:
Zobacz więcej