Raport

Epidemia koronawirusa

Poseł Zembaczyński, atakując TVP, skłamał. Dyrektor TVP3 Opole: Widzimy się w sądzie

„Poseł Zembaczyński (...) zarzucił TVP3 Opole, że nie poinformowała o wyroku dot. posła Janusza Kowalskiego. Tymczasem o wyroku poinformowaliśmy tego samego dnia w „Kurierze Opolskim”. Poseł Zembaczyński skłamał. Przeprosin nie opublikował. Widzimy się w sądzie” – napisał na Twitterze Mateusz Magdziarz, dyrektor TVP3 Opole.

Politycy Nowoczesnej na czołowych miejscach list wyborczych KO

Szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer „dwójką” na liście wyborczej Koalicji Obywatelskiej w Warszawie, a wicemarszałek Sejmu Barbara Dolniak – z...

zobacz więcej

– Tego z TVP PiS się nie dowiecie, ale w drugiej instancji Janusz Kowalski uzyskał negatywne dla siebie rozstrzygnięcie, kłamał na mój temat i musi to teraz prostować. Tego się w tej telewizji nie dowiedzie, dowiadujecie się tego ode mnie – mówił w trakcie debaty wyborczej 11 października 2019 r. Witold Zembaczyński.

Tymczasem tego samego dnia, o 18.30 w serwisie informacyjnym TVP3 Opole mówiono właśnie o tej sprawie.

– Janusz Kowalski, kandydat PiS do Sejmu musi przeprosić Witolda Zembaczyńskiego, posła PO, za publiczną wypowiedź, że naleśnikarnia, którą kiedyś prowadził Zembaczyński, splajtowała. Polityk PiS powoływał się na artykuł prasowy, w którym napisano, że biznes Zembaczyńskiego nie wypalił. Sąd uznał jednak, że „nie wypalił” nie oznacza „splajtował” – podano w programie.

Kowalski za swoje słowa przeprosił. Sam Zembaczyński nie wycofał się ze słów o TVP3 Opole. „Poseł Zembaczyński skłamał. Przeprosin nie opublikował. Widzimy się w sądzie” – napisał na Twitterze Mateusz Magdziarz, dyrektor stacji.

źródło:
Zobacz więcej