RAPORT

Pogarda

Pompeo: Zaoferowaliśmy Iranowi pomoc w walce z koronawirusem

Według przedstawiciela Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) irańskie władze zaniżają faktyczną liczbę infekcji (fot. PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS)
Według przedstawiciela Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) irańskie władze zaniżają faktyczną liczbę infekcji (fot. PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS)

Najnowsze

Popularne

Sekretarz stanu USA Mike Pompeo powiedział w piątek, że Stany Zjednoczone zaoferowały pomoc w walce z epidemią koronawirusa Iranowi, gdzie Covid-19 zabił 34 osoby. Jednocześnie podał w wątpliwość wiarygodność informacji płynących z Iranu o zakażenia i zgonach.

Chaos polityczny i koronawirus z Iranu w Iraku

Przeciwnikom irackiego premiera Mohammeda Allawiego udało się zablokować powołanie nowego rządu. Przyczyną była próba odpartyjnienia składu nowego...

zobacz więcej

WIĘCEJ PRZECZYTAJ W RAPORCIE 


– Złożyliśmy Islamskiej Republice Iranu ofertę pomocy. Ich infrastruktura opieki zdrowotnej nie jest solidna i sądzimy, że nie są wystarczająco gotowi do dzielenia się informacjami na temat tego, co naprawdę się u nich dzieje – ocenił Pompeo podczas przesłuchania w komisji spraw zagranicznych Izby Reprezentantów.

– Iran pod względem informowania nigdy nie był wiarygodny i jestem bardzo zaniepokojony, że (...) nie udostępnia wszystkich informacji – powiedział szef amerykańskiej dyplomacji.

W piątek irańskie ministerstwo zdrowia poinformowało o 34 ofiarach śmiertelnych koronawirusa oraz o 388 przypadkach zakażenia. Według przedstawiciela Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) irańskie władze zaniżają faktyczną liczbę infekcji.

W związku z epidemią wszystkie szkoły w Iranie zostaną zamknięte na trzy dni, a w 23 prowincjach na 31 odwołano piątkowe modlitwy.

Prezydent Hasan Rowhani nakazał również zamknięcie wielu uniwersytetów w całym kraju oraz odwołanie publicznych wydarzeń, takich jak koncerty i pokazy filmowe.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej