Raport

Epidemia koronawirusa

Co dała wymiana na Budkę? Polityk opozycji: Nie dodał PO energii [WIDEO]

Miesiąc po przejęciu rządów w PO przez Borysa Budkę poparcie dla KO spada. Czy się zmieniła i czym się różni ta partia pod jego rządami od PO Grzegorza Schetyny? – Borys Budka nie dodał takiej energii, jakiej się wielu spodziewało – mówi w rozmowie z portalem tvp.info rzecznik PSL, który uważa, że brakuje w PO „ciężkiej, programowej pracy.” – Trzeba po prostu poczekać kilka miesięcy, żeby były tego dobre efekty – przekonuje poseł Robert Kropiwnicki z KO.

„Wystąpienia prezydenta Dudy z wpływem na partyjne notowania” [SONDAŻ]

Złe wieści dla opozycji. W pościgu za rządzącym Prawem i Sprawiedliwością Koalicja Obywatelska najwyraźniej dostała zadyszki i po zwyżce notowań...

zobacz więcej

– Kontynuujemy to wszystko, co było dobre za czasów Grzegorza Schetyny plus dodajemy to, co zmienić się musiało. Znacznie więcej jest otwartych spotkań przewodniczącego. Bardzo dużo uwagi przykłada do kontaktu z dziennikarzami i z wyborcami – tłumaczył z kolei poseł KO Marcin Kierwiński.

W sondażu Instytutu Badań Pollster Prawo i Sprawiedliwość ma 41,40 proc. poparcia (w styczniu 40,48 proc.), Koalicja Obywatelska 25,05 proc. (przed miesiącem 27,39 proc.), Lewica 14,35 proc., Polskie Stronnictwo Ludowe-Koalicja Polska 9,76 proc., a Konfederacja 8,31 proc.

– Efekt świeżości może w pierwszych dniach po wyborze Borysa Budki działał, ale później obywatele zobaczyli, że w zasadzie nic się nie zmieniło i Platforma nadal jest w takiej kondycji, w jakiej jest. Myślę tutaj szczególnie o strukturach terenowych. Znamienne jest, że liczba osób uprawnionych do wyboru przewodniczącego była znacznie mniejsza niż 5 lat temu – mówił nam senator PiS Jan Maria Jackowski.

Budka atakuje rząd i jednocześnie apeluje, by nie wykorzystywać koronawirusa w polityce

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej zaatakował rząd w sprawie epidemii koronawirusa sugerując, że w Polsce może być ukrywany przypadek...

zobacz więcej

– Na bezrybiu i rak ryba. Powiało świeżością i przyszedł Borys Budka. To był oczywiście żart. Ugrupowania opozycyjne nie mają żadnej oferty programowej. Rozmawiałem wczoraj ze znajomymi, którzy są zaangażowani uczuciowo po innej stronie sceny politycznej niż ja. Załamywali ręce nad opozycją. Mówili, że ci ludzie nie są w stanie nic powiedzieć merytorycznego, nic dobrego. Ich działalność dalej jest oparta wyłącznie na negacji. Na tym się wiele nie daje zbudować. Chyba, że hejt – stwierdził eurodeputowany PiS Karol Karski.

Czym się różni się Platforma Obywatelska Borysa Budki od Platformy Obywatelskiej Schetyny? – To inne pokolenie, większa taka działalność, więcej aktywności, ale też lepsza komunikacja wydaje się. Trzeba po prostu poczekać kilka miesięcy, żeby były tego dobre efekty – powiedział poseł KO Robert Kropiwnicki.

– Jak patrzyłem na wystąpienie inauguracyjne Borysa Budki na radzie krajowej PO, to widać było, że jest pewna zmiana, taki luźniejszy styl. Czy ten styl się przełoży na notowania i na sondaże? Sondaż, o którym mówimy wskazywałby na to, że nie – mówił senator PSL Jan Filip Libicki. - Widać Borys Budka nie dodał takiej energii Platformie Obywatelskiej, jakiej wielu się spodziewało, bo do tego wszystkiego trzeba jeszcze przyłożyć ciężką programową pracę. Tego chyba brakuje - uważa rzecznik KP PSL, Miłosz Motyka.

źródło:
Zobacz więcej