RAPORT

Pogarda

Minister zdrowia o koronawirusie: Nie warto robić z tego gry partyjnej

Najnowsze

Popularne

Rząd przeznaczy 100 mln zł dla szpitali na przygotowania do przyjęcia pacjentów, którzy mogą być zakażeni koronawirusem – poinformował szef KPRM Michał Dworczyk na konferencji prasowej po po odprawie premiera z wojewodami. Towarzyszący mu minister zdrowia Łukasz Szumowski przekonywał, że z zagrożenia koronawirusem „nie warto robić gry politycznej”.

„Usiłuje wywołać w Polsce panikę”. Komentarze po insynuacjach Kidawy-Błońskiej

Choć lider PO Borys Budka apelował, by nie wykorzystywać sytuacji zagrożenia koronawirusem i „nie wpisywać jej w bieżący kalendarz polityczny”, to...

zobacz więcej

WIĘCEJ PRZECZYTAJ W RAPORCIE

Jeżeli będziemy mieli informację o potwierdzeniu koronawirusa w Polsce, natychmiast ją przekażemy – ponownie zapewnił minister zdrowia Łukasz Szumowski. Zaapelował m.in. do polityków o nierozpowszechnianie niepotwierdzonych doniesień.

– Z zagrożenia koronawirusem nie warto robić gry politycznej; zdrowie nie ma barw partyjnych – podkreślił minister. Podał, że zadzwonił do Małgorzaty Kidawy-Błońskiej po jej wpisie na Twitterze.

– Pojawiają się w mediach różne fake newsy, różne doniesienia, które nie są potwierdzone. Niedawno pojawił się wpis pani marszałek Kidawy- Błońskiej (...). W związku z tym zadzwoniłem do pani marszałek przed chwilą. Wyjaśniłem, jak wygląda sytuacja, jakie są są dane – powiedział.

– Mam gorący apel. Jesteśmy w ministerstwie zdrowia otwarci, dostępni, niezależnie (od opcji politycznej), z prawa, z lewa, ze środka. Proszę dzwonić, proszę się dowiadywać – powiedział minister. – Jestem lekarzem i zdrowie pacjentów naprawdę nie ma barw partyjnych – dodał.

Dworczyk poinformował, że premier Mateusz Morawiecki uruchomił 100 mln zł, o które „szybką ścieżką” za pośrednictwem wojewodów będą mogły aplikować szpitale na ewentualne uzupełnienia niezbędne w czasie przygotowań do przyjęcia pacjentów, którzy mogą zachorować na koronawirusa. Dworczyk poinformował też, że rząd przygotowuje zapasy badań na koronawirusa SARS-CoV-2.

–Dzisiaj wyleciał rządowy samolot. W ciągu najbliższych kilkudziesięciu godzin będziemy mieli kolejne 30 tys. testów do badania osób potencjalnie zarażonych korona wirusem – powiedział.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej