Raport

Epidemia koronawirusa

Blokady na polskich drogach? Senator KO: Należałoby się nad tym zastanowić

Obecnie lekarze nie mają wytycznych, panuje jeden wielki chaos. A informacje o możliwym występowaniu tego wirusa mogą być ukrywane przed Polakami – powiedział w radiu TOK FM senator KO Krzysztof Brejza. Jak dodał, gdyby u władzy była teraz Platforma Obywatelska, osoby przyjeżdżające do Polski z Włoch byłyby kontrolowane.

Brejza: W porównaniu z Komorowskim i Kwaśniewskim Duda nie ma dobrych wyników

Zdaniem senatora KO Krzysztofa Brejzy wyniki Andrzeja Dudy w ostatnich sondażach prezydenckich nie są wysokie. Jak argumentował w radiu TOK FM,...

zobacz więcej

WIĘCEJ PRZECZYTAJ W RAPORCIE

Krzysztof Brejza został zapytany, jakie działania podjęłaby Platforma Obywatelska w walce z nowym koronawirusem, gdyby była teraz u władzy. Na wstępie polityk stwierdził, że służba zdrowia jest w złym stanie i jego formacja zajęłaby się jej dofinansowaniem.

Zdaniem Brejzy rząd opóźnia lub może nawet ukrywa informacje o koronawirusie.

– Opóźnianie też informacji o koronawirusie w Polsce jest bardzo niebezpieczne. Mamy sygnały, przecież wczoraj jeden z testów w Łodzi miał wyjść pozytywnie, w jednej z części. Nie wiem dlaczego testy, które wykonywane są w ciągu 4, czy 5 godzin – a takie testy są wykonywane w Polsce – nie dają obrazu tego, czy te osoby są na terenie Polski, czy nie – powiedział senator KO.

– Dzisiaj rano mamy informację, że wykryto już przypadek na Litwie, na Białorusi, a w Polsce nie ma. I tu jest pytanie: dlaczego, czy i jeśli tak i dlaczego rząd opóźnia informację nt. występowania koronawirusa – dodał.

teraz odtwarzane
Brejza: Koronawirus jest już na Litwie, a w Polsce nie

Gorąca whisky zamiast antybiotyków. Brytyjczyk twierdzi, że pokonał koronawirusa

Mieszkający w Chinach Brytyjczyk Connor Reed, u którego stwierdzono zarażenie koronawirusem, odmówił w szpitalu przyjmowania antybiotyków. Jak...

zobacz więcej

Pytany, czy PO rozważyłaby blokady granic z obowiązkowym mierzeniem temperatury osób wjeżdżających do Polski, odpowiedział: „Uważam, że sytuacja jest tak poważna, że należałoby się zastanowić nad takim rozwiązaniem”.

Brejza zapowiedział także, że rząd PO zadbałby o to, aby lekarze mieli zapewnione maseczki i kombinezony. W jego ocenie zapewnienia obecnego rządu, że należy zachować spokój, ponieważ w przypadku koronawirusa z Wuhan śmiertelność wynosi tylko kilka procent, „nic nie dają”.

– To, co jest najgroźniejsze w przypadku tego wirusa to wysoki poziom zakażalności i możliwość rozsiania tego wirusa na ogromną skalę – powiedział polityk.

źródło:
Zobacz więcej