Raport

#FabrykahejtuPO

Pirat zdobył 259 punktów karnych

35-latek ponad 70 razy złamał przepisy (fot. PAP/Marcin Bielecki)

35-letni kierowca z Opatowa dostał 259 punktów karnych. Policjanci naliczyli je na podstawie kilkudziesięciu nagrań, które wysłano na skrzynkę mailową akcji „Stop agresji drogowej”. Sąd zdecydował, że mężczyzna zapłaci 2 tys. zł grzywny i ponownie zda egzamin na prawo jazdy.

Pirat drogowy „Frog” skazany na bezwzględne więzienie

Półtora roku bezwzględnego więzienia i osiem lat zakazu prowadzenia pojazdów – taki wyrok zapadł w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Woli. Dotyczył...

zobacz więcej

Kilkadziesiąt filmów z 35-letnim kierowcą volvo w roli głównej nadesłano policjantom z Kielc w ciągu dwóch miesięcy.

– Na nagraniach widać, że mężczyzna przepisy ruchu drogowego ma za nic. Wielokrotnie lekceważył znaki – mówi portalowi tvp.info asp. Artur Majchrzak z KWP w Kielcach. Funkcjonariusze analizując nagrania naliczyli, że mężczyzna ponad 70 razy złamał przepisy. Ukarano go 259 punktami karnymi.

Najczęstszym jego wykroczeniem było niestosowanie się do znaków drogowych, zarówno pionowych jak i poziomych, jak podwójna ciągła linia.

Materiał dowodowy trafił do sądu, który zdecydował, że 35-latek zapłaci grzywnę i ponownie będzie musiał usiąść za kierownicą auta egzaminacyjnego.

– Będzie musiał udowodnić, że przepisy drogowe są mu znane – wyjaśnia policjant i dodaje, że jeśli kierowca nie zda za pierwszym razem, będzie musiał ponowne przystąpić do całego kursu.

źródło:
Zobacz więcej