Raport

#FabrykahejtuPO

Dziecko na sankach wjechało w drzewo. Stan bardzo ciężki

dziecko przetransportowano karetką do Nowego Sącza, a następnie śmigłowcem zostało zabrane zostało do specjalistycznej placówki w Krakowie (fot. Shutterstock/kzww)

Na jednym ze stoków w Krynicy Zdroju dziecko, które zjeżdżało na sankach uderzyło w drzewo. Obrażenia były na tyle poważne, że konieczny był transport lotniczy do szpitala.

Nastolatek wypadł z wyciągu krzesełkowego

14-letni chłopiec spadł z wyciągu krzesełkowego na stoku narciarskim w Zwardoniu. Po upadku był przytomny – przekazała portalowi tvp.info oficer...

zobacz więcej

Wczesnym popołudniem na jednym ze stoków dziecko, zjeżdżając na sankach ze stoku, wpadło w drzewo. Siła uderzenia była tak duża, że odniosło rozległe obrażenia.

Na miejsce wypadku wezwano śmigłowiec sanitarny, który miał przetransportować dziecko do szpitala w Krakowie. Niestety warunki pogodowe uniemożliwiły wylądowanie obok miejsca wypadku.

Śmigłowiec musiał lądować przy Szpitalu w Nowym Sączu, który mieści się ponad 40km od miejsca zdarzenia.

Z tego powodu dziecko przetransportowano karetką do Nowego Sącza, potem zostało zabrane do specjalistycznej placówki medycznej w Krakowie. Stan poszkodowanego jest bardzo ciężki.

źródło:
Zobacz więcej