RAPORT

Pogarda

Blisko połowa Polaków dobrze ocenia działania rządu ws. koronawirusa

Najnowsze

Popularne

Niemal połowa badanych (49,7 proc.) dobrze ocenia działania rządu w związku z zagrożeniem koronawirusem, źle – 9,1 proc. badanych – wynika z badania Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych.

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem na Białorusi

Na Białorusi potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa – podała rosyjska agencja informacyjna TASS, powołując się na białoruskie Ministerstwo...

zobacz więcej

WIĘCEJ PRZECZYTAJ W RAPORCIE

Większość (53 proc.) badanych przez IBRiS spotkało się lub słyszało o działaniach rządu na rzecz przeciwdziałania zagrożeniu koronawirusem. Nie słyszało o nich 38,9 proc. Badanych.

Niemal połowa badanych (49,7 proc.) dobrze ocenia działania rządu w związku z zagrożeniem kornawirusem. Źle ocenia je 9,1 proc. badanych, a 37,1 proc. – neutralnie.

Badanie ogólnopolskie zrealizowano 26 lutego na próbie 1100 osób. Badanie zrealizowano metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI). Choroba zakaźna COVID-19, wywołana przez koronawirusa SARS-CoV-2, pojawiła się w grudniu w Wuhanie w środkowych Chinach. Łącznie na świecie od 31 grudnia 2019 r. do 27 lutego 2020 r. odnotowano 82 132 potwierdzone przypadki COVID-19. Na chorobę wywoływaną nowym koronawirusem zmarło 2 801 osób.

Resort zdrowia informuje, że wykonano ponad 350 badań pod kątem obecności koronawirusa SARS-CoV-2 i nie potwierdziły one jego obecności w Polsce. W sumie hospitalizacją objęto 47 osób, 55 osób jest objętych kwarantanną, a czynnym nadzorem epidemiologicznym – 1570 osób.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej