Raport

Epidemia koronawirusa

Chłopak feministki głosuje na Andrzeja Dudę. „Siostry” radzą: Zakończ związek

Wymiana zdań pochodzi z facebookowej grupy inicjatywy „Dziewuchy Dziewuchom” (fot. Sean Gallup/Getty Images)

„Zmień lubego”, „Niestety takich dzbanów jest sporo”, „Zakończ związek” – przeczytała użytkowniczka zamkniętej facebookowej grupy feministycznej inicjatywy „Dziewuchy Dziewuchom”. Wpisy pojawiły się w odpowiedzi na opisaną przez nią historię, w której wyjawiła, że jej chłopak zamierza głosować na Andrzeja Dudę.

„Dziewuchy dziewuchom” złożyły życzenia dzieciom: Masturbacja jest OK

„Masturbacja jest OK” – takie „życzenia” złożono na facebookowym profilu grupy „Dziewuchy Dziewuchom”, która postuluje sprzeciw wobec „zaostrzania...

zobacz więcej

Do wymiany zdań doszło na grupie feministycznej inicjatywy „Dziewuchy Dziewuchom”. „Przyszłam się trochę pożalić, bo sytuacja, która zadziała się u mnie dosłownie 15 minut temu, deczko mnie podłamała” – rozpoczyna historię kobieta podpisana jako Zuza. Jak opisuje, leżała ze swoim chłopakiem, kiedy z listą poparcia dla Andrzeja Dudy do pokoju weszła jego mama. Chłopak odparł, że już podpisał i drugi raz nie może.

„Mnie zatkało. Szybka wymiana zdań, zakończył temat na tym, że woli głosować na niego niż na tą babę od PO, bo oni tylko kradną. Ręce mi opadły. Uciął rozmowę, bo nie chciał się pokłócić. I teraz siedzę załamana, bo mój własny facet chce wybrać dla nas, kobiet, taką za przeproszeniem ch***wą przyszłość” – relacjonuje Zuza.

Jak dodaje, w związku z poparciem dla Dudy jej chłopak ma chcieć „sprawić, żebyśmy nie tylko my kobitki zostały skazywane za to, że ktoś nas np. zgwałcił, ale też skazuje innych za to, że są odmienni”.

Zuza pyta obecnych na forum zwolenniczek feminizmu, jak powinna „temu dzbanowi przemówić do rozumu”. Dodaje, że jej chłopak „nie rozumie i tak jakby pochwala to, co robi z nami rząd”.

Wpis zaczęły komentować inne obecne na forum kobiety. „Zmień lubego”, „Niestety takich dzbanów jest sporo”, „Zakończ związek”, „Ja z doświadczenia wiem, że do osoby z niską inteligencją możesz walić najlepszymi argumentami, ale one po prostu nie przejdą” – czytamy w kolejnych komentarzach.

źródło:
Zobacz więcej