Raport

Epidemia koronawirusa

Prezydent: Przed 2015 rokiem złodzieje zabierali Polakom pieniądze

– Politycy PO i PSL mówili, że się tego nie da zrobić, że się nie da obniżyć wieku emerytalnego, że to jest szaleństwo, że państwo się rozpadnie, że nie da się wypłacić 500 Plus, bo nie ma pieniędzy. Jak ktoś pozwalał okradać nas z 50 mld zł VAT-u, to jasne, że nie miał pieniędzy, żeby ludziom je dać. Złodzieje je brali – powiedział na spotkaniu z wyborcami w Limanowej prezydent Andrzej Duda.

„Po ludzku niezwykle ją lubiłem”. Prezydent o śp. Marii Kaczyńskiej

Maria Kaczyńska niezwykle szanowała drugiego człowieka, uczyła wszystkich wokół siebie, także i nas, wtedy jeszcze młodych ministrów swojego męża,...

zobacz więcej

– Jak państwo pamiętacie, politycy PO i PSL, nawet tacy, którzy kandydują w wyborach prezydenckich, mówili, że się tego nie da zrobić, że się nie da obniżyć wieku emerytalnego, że to jest szaleństwo, że państwo się rozpadnie, że nie da się wypłacić 500 Plus, bo nie ma pieniędzy. Jak ktoś pozwalał okradać nas z 50 mld zł VAT-u to jasne, że nie miał pieniędzy, żeby ludziom je dać. Złodzieje je brali – mówił prezydent ubiegający się o reelekcję.

Jak stwierdził, „wystarczyło zacząć prowadzić uczciwą politykę społeczną, uczciwą politykę podatkową”.

– Wystarczyło zbierać podatki od tych, którzy mają pieniądze. Nagle się okazało, że można zrealizować 500 Plus, że można obniżyć wiek emerytalny, że można zacząć wypłacać 500 Plus na każde dziecko w rodzinie, że system podatkowy zaczyna uczciwie działać, że można zrealizować tę wielką, a cichą prośbę, z którą zgłaszali się do mnie w całej Polsce emeryci i renciści, którzy chcieli, by także o nich pamiętać. Podjęliśmy ten trud – powiedział prezydent, dodając, że w związku z trzynastą emeryturą dodatkowe pieniądze trafiły do starszych.

źródło:
Zobacz więcej