RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Bosak o wpisie Korwin-Mikkego: Proszę rozliczać mnie z moich wypowiedzi [WIDEO]

Jeden z liderów Konfederacji Janusz Korwin-Mikke nazwał koronawirusa „środkiem na polepszenie puli genetycznej narodu i ludzkości”. O komentarz poprosiliśmy kandydata Konfederacji na prezydenta. – O odpowiedź na ten wpis należy poprosić jego autora. Ja skupiam się na interpelacjach, na kontrolowaniu tego, co robi rząd i na zadawaniu pytań, jak chronione jest zdrowie publiczne, jak przygotowujemy się na zagrożenia epidemiologiczne – odpowiedział Krzysztof Bosak.

Budka atakuje rząd i jednocześnie apeluje, by nie wykorzystywać koronawirusa w polityce

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej zaatakował rząd w sprawie epidemii koronawirusa sugerując, że w Polsce może być ukrywany przypadek...

zobacz więcej

Potem kandydat Konfederacji kilka razy nie chciał odpowiedzieć wprost, czy zgadza się z Korwin-Mikkem, czy też nie. – Rekomenduję kierować pytania o wypowiedzi konkretnych polityków prosto do tych polityków. W kampanii prezydenckiej kandyduję ja i proszę, żeby rozliczać mnie z moich wypowiedzi – stwierdził Bosak.

– Poziom wykształcenia lekarzy!! Wirus zabijający 10 proc. zarażonych to nie „broń biologiczna” lecz środek na polepszenie puli genetycznej narodu i ludzkości (bo umierają najsłabsi i najmniej przezorni)!! – napisał na Twitterze jeden z Liderów Konfederancji Janusz Korwin-Mikke.

– Nie będę dyskutował z takimi słowami jak posła Korwin-Mikkego. To są słowa, które pachną jakimiś wrogimi ideologiami, które już mamy dawno za sobą – mówił nam poseł PiS Krzysztof Lipiec.

– Idiotyczna wypowiedź. Janusz Korwin-Mikke jest akurat w grupie tych najbardziej zagrożonych, bo koronawirus najczęściej zabija osoby w mocno podeszłym wieku, takie właśnie jak Janusz Korwin-Mikke – powiedział nam poseł Lewicy Andrzej Rozenek.

Szczerba: Rząd może zatajać informacje o koronawirusie. Poseł PO: On chciał wzbudzić emocje

To jest problem, który będzie wykorzystywany przez polityków różnych opcji politycznych. Pojawiają się już w przestrzeni medialnej, mediach...

zobacz więcej

Przy okazji koronawirusa wpadkę zaliczył nie tylko Janusz Korwin-Mikke. – Istnieje przypuszczenie, że rząd wie o przypadku koronawirusa, o którym nie informuje opinii publicznej. Od wczoraj próba wywołania wrażenia, że zajmuje się epidemią. Kupili termometry, uruchomili infolinię, wysyłają SMS-y. Tylko dlaczego wczoraj? Co robili przez ostatni miesiąc?! – napisał na Twitterze poseł KO Michał Szczerba.

O komentarz do słów Szczerby poprosiliśmy przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Borysa Budkę. – Nie wyobrażam sobie, by ktokolwiek w tej sytuacji mógł cokolwiek ukrywać przed opinią publiczną albo gdyby okazało się, że tego typu informacje są w jakiś sposób celowo przedłużane – stwierdził szef PO.

– Te absurdy po stronie opozycji dochodzą do takich wymiarów, że niedługo będziemy oskarżani o to, że ukrywamy informacje o UFO – powiedział portalowi tvp.info poseł Prawa i Sprawiedliwości Jan Kanthak.

– Musimy zrobić wszystko, żeby zabezpieczyć naszych obywateli przed tą chorobą. Tworzenie jakiś teorii spiskowych moim zdaniem jest zupełnie nieodpowiedzialne. Pokazuje, że politycy totalnej opozycji zupełnie oderwali się od rzeczywiści – powiedział nam poseł Arkadiusz Mularczyk z PiS.

Lekarz, senator Wojciech Konieczny z Lewicy nie wierzy w to, że rząd ukrywa przypadki wirusa wykryte w Polsce. – Nie sądzę, żeby tak było. Co najwyżej może być przepływ informacji nie taki, jaki powinien być – stwierdził.

źródło:
Zobacz więcej