Raport

Epidemia koronawirusa

Córka majora SB wściekła na dezubekizację. Olejnik: Zabraliście pieniądze uczciwym ludziom [WIDEO]

– Państwo zabrali esbekom, [mówię] „w cudzysłowie”, bo zabrali państwo też uczciwym ludziom pieniądze – oburzała się Monika Olejnik na rzecznika sztabu wyborczego Andrzeja Dudy. Dziennikarce TVN24 nie podoba się fakt obniżenia esbekom emerytur. – Taką najmniejszą emeryturę otrzymują miliony Polaków – przypomniał jej Adam Bielan. – Dlaczego zataiła przed widzami TVN24, że jej ojciec, Tadeusz Olejnik (1932–2015), był majorem SB? – pyta na Twitterze europoseł Dominik Tarczyński.

Trzynasta i czternasta emerytura. Komu przysługuje, jakie dokumenty wypełnić?

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę w sprawie trzynastych emerytur i rent. Natomiast w KPRM-ie premier i jego współpracownicy podczas...

zobacz więcej

W trakcie swojego programu „Kropka nad i” prowadząca Monika Olejnik w rozmowie z rzecznikiem sztabu wyborczego Andrzeja Dudy, Adamem Bielanem nie kryła niezadowolenia z faktu, że prezydent Andrzej Duda przy okazji podpisywania ustawy w sprawie trzynastych emerytur i rent („Emerytura Plus”), zorganizował specjalne wydarzenie z udziałem emerytów.

„Ta sprawa jest dla milionów polskich emerytów, którzy często mają niezwykle niskie emerytury, niezwykle ważna” – zwrócił uwagę dziennikarce TVN24 Adam Bielan. W odpowiedzi Monika Olejnik zmieniła temat na kwestię ustawy dezubekizacyjnej i esbeków, których postanowiła bronić.

Monika Olejnik: Dlaczego ta ustawa jest również dla esbeków? Bo to jest dla wszystkich. Skoro państwo zabrali esbekom, [mówię] „w cudzysłowie”, bo zabrali państwo też uczciwym ludziom pieniądze, to dlaczego ta trzynastka jest też dla esbeków?

Adam Bielan: Nie zabraliśmy nikomu pieniędzy...

Olejnik: Jak to nie?

Bielan: My zmniejszyliśmy ludziom, którzy współpracowali ze Służbą Bezpieczeństwa dodatkowe emerytury, które mieli…

Olejnik: Nie, proszę pana, zaniżyliście do najmniejszej.

Bielan: No tak, taką najmniejszą emeryturę otrzymują miliony Polaków. Może pani się zdziwi, ale tak jest w Polsce.

Europoseł Prawa i Sprawiedliwość, Dominik Tarczyński komentując tę rozmowę na Twitterze zwrócił uwagę, że ojciec dziennikarki, Tadeusz Olejnik (1932–2015), był majorem SB i spytał, dlaczego zataiła ten fakt przed widzami TVN24.

Sądy przywracają emerytury esbekom. Poseł PiS: To skandaliczne

„Nasz Dziennik” informuje o tym, że sądy omijają ustawę dezubekizacyjną i przywracają funkcjonariuszom komunistycznych służb wysokie emerytury. –...

zobacz więcej

Do chwili obecnej Monika Olejnik nie odpowiedziała na to pytanie. O przeszłości dziennikarki można przeczytać w książce „Resortowe dzieci”. Autorzy (Dorota Kania, Jerzy Targalski i Maciej Marosz) ujawnili w niej m. in., że Andrzej Morozowski z TVN24 to syn Mieczysława Morozowskiego, przedwojennego komunisty związanego z Ministerstwem Bezpieczeństwa Publicznego, a ojciec Olejnik był jednym z najzdolniejszych funkcjonariuszy Biura „B” Służby Bezpieczeństwa.

- Tadeusz Olejnik był pracownikiem resortu spraw wewnętrznych. (…) W latach 80., kiedy Tadeusz Olejnik pracował w MSW, Monika Olejnik była już jedną z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarek radiowych - z programu III Polskiego Radia odeszła w 2000 r. Od początku lat 90. była również związana z Telewizją Polską, a po powstaniu TVN - ze stacją Mariusza Waltera – napisali autorzy „Resortowych dzieci”.

Po ujawnieniu tych informacji – Monika Olejnik zaatakowała Dorotę Kanię, insynuując jej, że jest spokrewniona z byłym I sekretarzem PZPR Stanisławem Kanią. - Zmartwię Monikę Olejnik: ani moim ojcem, ani moim teściem nie jest Stanisław Kania, pierwszy sekretarz KC PZPR – odpowiedziała jej w felietonie dziennikarka „Gazety Polskiej”.

Mazguła urażony: Schetyna go odrzucił. Ale Frasyniuk bronił

Były wojskowy płk Adam Mazguła pożalił się na Facebooku, że Grzegorz Schetyna odmówił umieszczeniu go na listach wyborczych Koalicji Obywatelskiej....

zobacz więcej

– W stanie wojennym w 1982 roku, Monika Olejnik, córka funkcjonariusza SB, razem z Grzegorzem Miecugowem & company, przy akceptacji partii i służb specjalnych PRL rozpoczynała pracę w III Programie Polskiego Radia, z którego wcześniej WRONa wyrzuciła „nieprawomyślnych” dziennikarzy – przypomniała Kania, podkreślając, że był to czas, gdy przyzwoici dziennikarze nie mieli tam wstępu. Wspomina też o popularnym prezenterze Studia 2, Tomaszu Hopferze, który w czasie stanu wojennego został wyrzucony z telewizji i rozpoczął pracę jako taksówkarz. Był też internowany, zmarł w grudniu 1982 roku po długiej chorobie.

Urban, Michnik i Olejnik w samochodzie

Olejnik znana jest również ze słynnego nagrania Jacka Kurskiego i Piotra Semki. W 1991 roku, kiedy Zbigniew Bujak wystawił swoją legitymację Solidarności na aukcji charytatywnej generałowej Kiszczakowej, dziennikarze programu TVP „Refleks” usiłowali poprosić o komentarz Adama Michnika, który właśnie odbywał debatę z Jerzym Urbanem w radiowej Trójce nt. stanu wojennego.

źródło:
Zobacz więcej