RAPORT

Tusk kontra Tusk

Nadzwyczajne posiedzenie Sejmu w związku z koronawirusem. Jest data

Nadzwyczajne posiedzenie Sejmu w sprawie walki z epidemią koronawirusa zapowiedziano na poniedziałek, 2 marca, na godz. 10. Wniosek złożył prezydent RP Andrzej Duda.

Grodzki: Nie naciskałem kciukiem dozownika

Nie naciskałem kciukiem dozownika – oświadczył marszałek Senatu Tomasz Grodzki w odpowiedzi na zarzut Stanisława Karczewskiego. Wicemarszałek...

zobacz więcej

– Zarządziłam dodatkowe, nadzwyczajne posiedzenie Sejmu. Jego jedynym punktem będzie informacja rządu i późniejsza dyskusja o koronawirusie – zapowiedziała marszałek Sejmu, Elżbieta Witek.

Wniosek w tej sprawie złożył prezydent Andrzej Duda.

– Premier Mateusz Morawiecki regularnie spotyka się z nami i otrzymuje informacje dotyczące sytuacji związanej z koronawirusem – zapewniał wcześniej minister zdrowia Łukasz Szumowski.

– Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas działał od początku, od 9 stycznia, od momentu zakomunikowania nowego wirusa na świecie. 21 stycznia już był komunikat dla podróżnych. 26 stycznia już funkcjonował w GIS całodobowo sztab. 2 lutego była odprawa z panem premierem, który monitorował nasze działania – wyliczał w czwartek minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Odbywają się także spotkania w Kancelarii Premiera. Premier Mateusz Morawiecki regularnie spotyka się z osobami monitorującymi sprawę koronawirusa i otrzymuje informacje o pracy służb.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej